Papież pokazał polskim biskupom miejsce w szyku! Jędraszewski się ZAŁAMIE. UPOKORZENIE

2020-10-26 11:42
Abp Jędraszewski i Papież Franciszek
Autor: Łukasz Gągulski i Shutterstock Abp Jędraszewski i Papież Franciszek

Na tę decyzję papieża Franciszka w polskim Kościele czekano z wypiekami na twarzach. Ojciec Święty nie pozostawił żadnych złudzeń. Poszedł jasny sygnał, który na pewno zdenerwuje naszych hierarchów. Po raz kolejny żaden z nich nie doczekał się awansu na kardynała. Szczególnie bolesne jest to dla abp. Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski się załamie. Biorąc pod uwagę to, że czymś naturalnym jest to, że metropolita krakowski nosi kapelusz kardynalski, dla Jędraszewskiego musi to być wielkie upokorzenie.

Złe wieści dla polskiego Kościoła. Papież Franciszek zapowiedział na 28 listopada konsystorz, na którym włączy do Kolegium Kardynalskiego 13 nowych członków. Wśród nich nie ma żadnego Polaka! Generalnie Ojciec Święty najwyraźniej jakoś specjalnie nie ceni naszych hierarchów. Ciekawą analizę już w zeszłym roku przedstawił publicysta i znawca Kościoła Adam Szostkiewicz. Wtedy też Jędraszewski nie doczekał się awansu. - Abp Jędraszewski musi dalej czekać na kardynalski kapelusz, choć stanął w Polsce na czele krucjaty przeciwko idei liberalnej i praw jednostki. I to z pośrednim i bezpośrednim poparciem episkopatu, w tym ordynariuszy uważanych za "umiarkowanych". Tak czy owak – nominacji kardynalskiej znów nie doczekał się nikt z biskupów pracujących w Polsce. Gorzej, odkąd Franciszek został papieżem w 2013 r., nie mianował kardynałem żadnego z nich. Kapelusz dostał tylko abp Konrad Krajewski, ale on jest funkcjonariuszem centralnej administracji kościelnej w Rzymie - zwrócił uwagę Szostkiewicz. 

CZYTAJ TAKŻE: Były mąż Kaczyńskiej mocno o CIĄŻY! Dramatyczne wspomnienie. "Wujkowi to powiedz"

Wśród nowych kardynałów znajdą się m.in.: biskup Mario Grech z Malty, arcybiskup Santiago de Chile Celestino Aos Braco, arcybiskup Sieny Augusto Paolo Lojudice i arcybiskup Jose Advincula z Filipin. 

ZOBACZ TAKŻE: Awantura o KUPĘ przy Kindze Dudzie! "Sprzątaj teraz!"

100. rocznica urodzin Papieża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE