Piotr Gliński. Kim jest? Rodzina. NOWY wicepremier i minister kultury

2015-11-09 15:06
Piotr Gliński
Autor: Wojciech Artyniew Prof. Piotr Gliński

Piotr Gliński to polski socjolog i polityk, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki. W latach 2005-2011 był przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Uzyskał mandat posła VIII kadencji. Gliński zostanie wicepremierem i ministrem kultury.

Piotr Tadeusz Gliński to polski socjolog i polityk, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, w latach 2005–2011 przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz poseł na Sejm VIII kadencji.

Piotr Gliński był dwukrotnie wskazywany jako kandydat na premiera (2013 i 2014), kiedy Prawo i Sprawiedliwość składało wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

Gliński był członkiem komitetu naukowego II i III Konferencji Smoleńskiej zajmującej się katastrofą samolotu Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku.

Piotr Gliński w wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydował do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście PiS.

Prywatnie, Piotr Gliński jest żonaty, ma jedną córkę. Jest bratem reżysera Roberta Glińskiego.

W 2011 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz też: Koniec Tomasza Lisa w TVP. Oficjalne stanowisko władz stacji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE