Platforma Obywatelska po wakacjach odejdzie w niepamięć?! Mówi o tym sam szef partii!

2020-07-16 7:00 PMar
Wybory 2020 Borys Budka juz zagłosował z rodziną
Autor: Kasia Zaremba Wybory 2020 Borys Budka juz zagłosował z rodziną

Platforma Obywatelska w świadomości Polaków jest partią zakorzenioną dobrze. Jak się jednak okazuje, istnieje szansa, że niedługo ugrupowanie o tej nazwie... zniknie z politycznej mapy Polski! Po posiedzeniu zarządu PO z dziennikarzami spotkał się szef tej partii, Borys Budka. Zapowiedział on, że już po wakacjach ugrupowanie przedstawi nowy program, zaś sama partia będzie otwierała się na nowe środowiska. Co jednak najistotniejsze, Budka otwarcie i szczerze przyznał, że jest szansa na to, że zmianie ulegnie zarówno logo jak i sama nazwa partii!

Borys Budka mówił m.in. o tym, że Koalicja Obywatelska (tworzą ją obecnie Platforma, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni) może zostać rozszerzona. Sama koncepcja dalszego bytu KO ma natomiast zostać opracowana do końca lipca. - Teraz przed nami znalezienie formuły rozszerzania Koalicji Obywatelskiej, przede wszystkim o samorządowców, o ludzi, którzy zaangażowali się w tę kampanię. To jest niesamowity potencjał głosów i niesamowite wyzwanie - mówił Budka. Zastrzegł przy tym, że takich wniosków nie wyciąga się szybko i dlatego zlecił profesjonalne badania socjologiczne i nałożenie mapy wyborczej "na różne przekroje społeczne". - Rafał Trzaskowski jest gotowy na to, żeby tę energię, którą ma, spożytkować na rozszerzenie tej formuły - dodawał w rozmowie z dziennikarzami.

Zobacz: Znany homoseksualista zaatakował Kingę Dudę. PASKUDNE słowa

Express Biedrzyckiej - gość: Borys Budka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najciekawsze słowa szef PO wypowiedział w rozmowie z dziennikarzem stacji RMF FM. Mówiąc o tym, że po wakacjach partia zaprezentuje swój nowy program, poinformował on również o możliwości zmian, które w chwili obecnej aż ciężko sobie wyobrazić. Budka nie wykluczył, że zmienione zostaną również logo, a nawet nazwa partii. - Ważniejszy jest program, ważniejsza jest formuła działania, ważniejsze są sprawne struktury aniżeli zajmowanie się nazwą czy partyjnym logo - to jest kwestia wtórna - zastrzegł przy tym.

Czy uważacie, że zmiana loga i nazwy Platformy Obywatelskiej to dobry pomysł? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie:

Najnowsze