Polacy NIE CHCĄ Pawłowicz i Piotrowicza w Trybunale Konstytucyjnym [SONDAŻ]

2019-11-06 16:13
Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz
Autor: Piotr Grzybowski, Marcin Smulczyński/SUPER EXPRESS Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz

Stanisław Piotrowicz (67 l.), były prokurator w PRL, któremu nie udało się w wyborach dostać do Sejmu, oraz kontrowersyjna była posłanka Krystyna Pawłowicz (67 l.) – oto kandydaci PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. - Mogą legitymować się odpowiednim doświadczeniem – zachwalają ich politycy partii. Ale za to Polacy zdecydowanie się tym kandydaturom sprzeciwiają! Tak wynika z sondażu Instytutu Pollster na zlecenie „SE”.

Niechęci nie da się ukryć. Aż 69 proc. badanych nie chce Krystyny Pawłowicz jako sędzi Trybunału, a 54 proc. mówi „nie” kandydaturze Piotrowicza. Pozytywnie wypowiada się tylko, odpowiednio, 11 proc. i 9 proc. ankietowanych. W przypadku byłej posłanki 20 proc. zadeklarowało niezdecydowanie, tę odpowiedź odnośnie Piotrowicza wybrało zaś 37 proc.


- Nie dziwi mnie to. Pani Pawłowicz zbiera żniwo osoby jednoznacznej w poglądach – uważa prof. Rafał Chwedoruk (50 l.), politolog. Była posłanka zasłynęła ostrym, niekiedy określanym mianem chamskiego językiem debaty.

ZOBACZ TEŻ: Krystyna Pawłowicz w CHAMSKI sposób drwi z seniorów!

Co z Piotrowiczem? Przypomina mu się, że był prokuratorem w stanie wojennym oraz fakt, iż przed laty umorzył sprawę księdza-pedofila. - Ten procent niechętnych jest niższy, bo co prawda dyskutowało się dużo o jego przeszłości w wymiarze sprawiedliwości, ale nie budzi aż tak silnych silnych emocji jak Pawłowicz – twierdzi politolog.

ZOBACZ TEŻ: To może być POLITYCZNA BOMBA. Duda ZABLOKUJE Pawłowicz i Piotrowicza?

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 5-6 listopada 2019 r. na grupie 1099 dorosłych Polaków.

Express Biedrzyckiej Senyszyn
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE