Polska 2050 ma nowego członka! Do Hołowni dołącza Paweł Zalewski

2021-10-28 12:57
Paweł Zalewski
Autor: Super Express TV

Szymon Hołownia przekazał w Sejmie, że do klubu parlamentarnego Polska 2050 dołącza nowy członek - Paweł Zalewski. To może być zaskoczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jeszcze do niedawna mówiło się, że może zasilić szeregi PSL. Już wcześniej był związany z PiS i PO, co podkreślił sam lider Polski 2050.

Szymon Hołownia nie krył zadowolenia, gdy w Sejmie przedstawiał nowego członka Polski 2050. - To uczestnik obrad Okrągłego Stołu, to człowiek, który - proszę też zwrócić na to uwagę - był i w PiS, był też członkiem PO. Dziś dołącza do Polski 2050, a my serdecznie go na pokładzie witamy, licząc na to, że bardzo wzmocni naszą nadzieję na to, że dziś scenę polityczną w Polsce trzeba zdepolaryzować, odejść od tego wyniszczającego sporu między dwiema wielkimi siłami politycznymi - mówił Szymon Hołownia. Zaznaczył, że Paweł Zalewski jest specjalistą prawa międzynarodowego i tymi sprawami będzie się zajmował. - Przyjąłem propozycję, zaproszenie do Polski 2050 także biorąc pod uwagę to doświadczenie, o którym mówił Szymon - wiem i doświadczyłem tego, jak rujnująca dla Polski jest sytuacja, w której dwie główne partie polityczne zawładnęły emocjami Polaków, w której ta walka odbywa się kosztem polskich interesów, interesów polskich rodzin, w której chodzi tak naprawdę o władzę, a nie o służenie Polakom - mówił Paweł Zalewski.

Sprawdź: Awantura w Sejmie! Sienkiewicz ostro: Dworczyk do dymisji

W naszej galerii zobaczysz, co spotkało Jarosława Kaczyńskiego pod kościołem.

Przypomnijmy, że 14 maja 2021 roku Paweł Zalewski został wykluczony z PO. Polityk złożył wniosek o przywrócenie do partii, jednak jak podaje RMF FM, we wtorek 26 października wycofał go. Warto zauważyć, ze od tej pory koło parlamentarne Polska 2050 liczy 8 członków.

Sonda
Jak oceniasz działalność Szymona Hołowni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE