Posadzili Szydło w DRUGIM rzędzie na zaprzysiężeniu Dudy. Była premier zabrała głos

2020-08-06 12:00 Jot
Tak się zmieniała Beata Szydło
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Tak się zmieniała Beata Szydło

Beata Szydło wzięła udział w uroczystym zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta. Jako była premier pojawiła się na doniosłym wydarzeniu. Została posadzona w loży, tuż za plecami byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Poruszona zaprzysiężeniem napisała kilka słów.

W czwartek Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpoczął drugą kadencję. Wygłosił też orędzie inaugurujące. Na uroczyste zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy zaproszeni zostali m.in. byli prezydenci i premierzy. Do Sejmu przyjechał Aleksander Kwaśniewski, który podkreślił, że zrobił to ze względu na urząd prezydenta i wyborców. Przybyła także obecna europosłanka i była premier Beata Szydło, której przypadło miejsce w drugim rzędzie loży, tuż za plecami Kwaśniewskiego.

Szydło, która aktywnie uczestniczyła w kampanii Andrzeja Dudy, bo była szefową jego sztabu programowego, skomentowała czwartkową uroczystość. W poruszającym wpisie wyraziła nadzieję, że kolejne 5 lat prezydentury Dudy będzie jeszcze lepsze: - Prezydent  @AndrzejDuda rozpoczął drugą kadencję swojego urzędowania. Pierwsze 5 lat prezydentury  @AndrzejDuda były bardzo dobrym czasem dla Polski. Mam nadzieję, że druga kadencja będzie jeszcze lepsza. 

Zaprzysiężenie na prezydenta Andrzeja Dudy
Autor: Artur Hojny Zaprzysiężenie na prezydenta Andrzeja Dudy
Lech Wałęsa - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze