Potworna perspektywa Beaty Szydło! WSYPIE kolegów, by UNIKNĄĆ KARY?

2020-10-20 15:52 likp
Beata Szydło jeździ Audi Q3 za ponad 100 tys. złotych
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Beata Szydło jeździ Audi Q3 za ponad 100 tys. złotych

Beata Szydło przez ponad dwa lata była szefową rządu. Zwolennikom PiS kojarzy się głownie ze sztandarowym programem partii, czyli "Rodzina 500 plus". Przeciwnicy obozu władzy jednak mają mniej przyjemne skojarzenia. Były marszałek Sejmu Radosław Sikorski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przedstawił potworną perspektywę dla Szydło. Czy była premier stanie przed straszliwym dylematem?

Ta sprawa pewnie nie daje spokoju Beacie Szydło. Właśnie przypomniał o niej Radosław Sikorski. Byłej premier ciarki musiały przejść po plecach, bo to teza byłego szefa MSZ i MON brzmi dla niej przerażająco. O co dokładnie chodzi? Cofnijmy się do roku 2016 i zawieruchy związanej z Trybunałem Konstytucyjnym. Szydło, która wówczas była premierem, wstrzymywała publikację wyroków TK. Zdaniem wielu konstytucjonalistów było to ewidentne złamanie konstytucji. Co ciekawe, prokuratura badająca sprawę umorzyła śledztwo, argumentując, że brak publikacji wyroków był "działaniem podyktowanym ochroną interesu publicznego, wyrażającym się w niedopuszczeniu do wprowadzenia do obrotu prawnego rozstrzygnięć sprzecznych z obowiązującym porządkiem prawnym". Inaczej na całą sytuację patrzy Radosław Sikorski. Niespodziewanie wspomniał o tym, gdy dziennikarka "GW" stwierdziła, że "Kaczyński ma więcej na sumieniu niż jego podwładni" - Czeka go kiedyś kara? - spytała. 

ZOBACZ TAKŻE: Szykują nową funkcję dla Giertycha. KOSZMAR PiS. Prawdziwa BOMBA!

Sikorski odparł, że "Kaczyński podejmował decyzje, ale one szły na konto konstytucyjnych ministrów i premiera". Po chwili zaatakował Szydło. - Za nieopublikowanie orzeczeń TK odpowie kiedyś Beata Szydło - chyba że powie, kto jej zabronił - nakreślił scenariusz na przyszłość były marszałek Sejmu.

CZYTAJ TAKŻE: To się DZIEJE! PiS TRACI WIĘKSZOŚĆ w Sejmie?! Miarka się przebrała. GIGANTYCZNY kryzys

Sedno Sprawy - Katarzyna Lubnauer
Najnowsze
KOMENTARZE