Ważny apel Mateusza Morawieckiego do Polaków. Tylko u nas

2021-10-19 16:10
Mateusz Morawiecki
Autor: Krystian Maj/KPRM Takie poparcie naprawdę ma Mateusz Morawiecki! Będziesz w szoku. Najnowszy sondaż

Mateusz Morawiecki wystosował list, w którym zwraca się do obywateli i obywatelek Polski z ważną kwestią. Zaznacza, że nasze miejsce jest w Unii Europejskiej i nigdzie indziej. Ponadto widzi także kreowanie fake-newsów ze strony opozycji. Wspomniał również o wadze głosu polskiego jako kraju suwerennego na arenie międzynarodowej i w Strasburgu.

Środki z UE nie mogą zależeć od urzędniczych kaprysów!

Premier Mateusz Morawiecki specjalnie dla "Super Expressu": Szanowni Państwo, miejsce Polski jest i będzie w Unii Europejskiej. Ale to od nas zależy czy będzie to miejsce w drugim szeregu czy w gronie liderów wspólnoty. Opozycja rozkręciła w ostatnich dniach kampanię dezinformacji na temat Polski. Tę spiralę kłamstw i fake-newsów trzeba było przeciąć. Dlatego udałem się do Parlamentu Europejskiego. W polityce międzynarodowej na szacunek trzeba sobie zapracować, o szacunek trzeba zawalczyć. Ale szacunku nie zyska ten, kto sam siebie nie szanuje. Polski głos wybrzmiał wczoraj w Strasburgu bardzo mocno. Przypomniałem europarlamentarzystom o podstawowych zasadach funkcjonowania UE. Niektórzy byli zdumieni, że Polska może tak głośno domagać się respektowania suwerenności. Europejscy urzędnicy przyzwyczaili się, że głos Polski można ignorować. Ale my to zmieniamy. Domagamy się sprawiedliwych zasad dla wszystkich. Polska nie jest mniej ważna niż Francja czy Niemcy. I sami Francuzi i Niemcy rozumieją to dziś nawet lepiej niż polska opozycja. Ale przede wszystkim domagamy się uruchomienia środków unijnych. One nie mogą zależeć od urzędniczych kaprysów. Unia musi zrozumieć, że ma obowiązki wobec Polski i polskich obywateli. Tylko wtedy będzie prawdziwą wspólnotą. Tylko wtedy będzie silna!

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie
Sonda
Czy jesteś za wyjściem Polski z UE?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE