Przyjaciółka Kaczyńskiego z SUPERFUCHĄ. Kiedyś strasznie z niej DWOROWALI

2020-04-01 13:41 LIKP
Anna Fotyga
Autor: Bartłomiej Pawelec Anna Fotyga

To jednak spore zaskoczenie! Mamy kolejną Polkę na ważnym międzynarodowym stanowisku. Była minister spraw zagranicznych i europosłanka znalazła się w grupie ekspertów wyznaczonych do reformowania NATO. Zadanie jest więc niezwykle poważne. Za co konkretnie odpowiadać będzie Anna Fotyga, która była przyjaciółką samego Lecha Kaczyńskiego?

Skład ekspertów powołał Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO. Mają oni przyczynić się m.in. do wzmocnienia politycznego wymiaru NATO. Anna Fotyga jest jedyną przedstawicielką Europy Środkowo-Wschodniej w nowym zespole. Oprócz byłej minister spraw zagranicznych w składzie ekspertów znaleźli się: Wess Mitchell z USA, Hubert Védrine z Francji, Greta Bossenmaier z Kanady, Anja Dalgaard-Nielsen z Danii, Hema Verhagen z Niderlandów, Tacan Ildem z Turcji, John Bew z Wielkiej Brytanii, Thomas de Maizière z Niemiec i Marta Dassù z Włoch. Fotyga po wyborze odniosła się do ogólnej sytuacji na  świecie. "Mój wybór traktuję jako zaszczyt, a zarazem wielkie wyzwanie. Zdaję sobie sprawę, jak trudny to okres. Pandemia spowodowała, że zadanie to jest jeszcze trudniejsze" - zauważyła. 

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Polsce. Jędraszewski przypomina STRASZNĄ historię o WĘŻACH

Anna Fotyga latami przyjaźniła się z Lechem Kaczyńskim. To jemu miała zawdzięczać fotel szefowej MSZ w rządzie PiS. Pełniąc funkcję ministra, opozycja i przeciwnicy PiS często dworowali sobie z Fotygi. Wytykano jej pewną ospałość i specyficzny sposób okazywania emocji. Po pracy w MSZ przyjaciółka Lecha Kaczyńskiego przez niemal 9 miesięcy była szefową jego kancelarii. 

CZYTA TAKŻE: Kumpel Pawłowicz OKRUTNIE atakuje Szumowskiego. Potem rzuca się: "WYPAD KUPO"

dr Paweł Grzesiowski: Wybory 10 maja? Spotkamy się przy urnach pogrzebowych [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.