Sąd przyznał racje PKP: Wyrzucili związkowca milionera

2015-12-14 20:00 SR
Józef Wilk
Autor: Maciej Gillert

A jednak! Józef Wilk czyli związkowiec, który zarabiał ponad 30 tys. zł w PKP Cargo został słusznie wyrzucony z pracy. Taką decyzję podjął 10 grudnia Sąd Okręgowy w Nowym Sączu.

Chodzi o głośną sprawę sprzed dwóch lat, opisywaną przez „Super Express”. Wilk, który pracował wtedy na stanowisku starszego maszynisty w nowosądeckim oddziale PKP Cargo, zarabiał średnio 33 tys. zł miesięcznie. Jednak według zarządu spółki, związkowiec nie stawiał się do pracy i nie świadczył pracy w dniach, które wynikały z jego grafiku, a dodatkowo fałszował karty pracy i za te dni pobierał nienależne wynagrodzenie za pracę. Dodatkowo miał też przywłaszczyć sobie kostkę brukową, którą później wykorzystał do budowy chodnika obok swojego domu. Sprawa trafiła do sądu i do prokuratury. Wilk bronił się i twierdził, że jest to atak na związki zawodowe. Jednak wymiar sprawiedliwości w całości potwierdził zarzuty władz kolejowej spółki. - Sąd Okręgowy stwierdził, że wszystkie zarzuty stanowiące podstawę do zwolnienia uzasadniały rozwiązanie umowy o pracę. Wygrana sprawa otwiera możliwość dochodzenia od Józefa Wilka nienależnie wypłaconego wynagrodzenia, za okres ostatnich trzech lat pracy. Według ostrożnych szacunków w grę mogą wchodzić kwoty przekraczające 100 tys. złotych – informuje nas rzecznik PKP Cargo Mirosław Kuk. Co na to związkowiec? Tego nie wiemy, Józef Wilk nie odpisał na naszą prośbę o kontakt.

Sprawdź: AWANTURA o piosenkę Lombardu na manifestacji przeciw Kaczyńskiemu!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze