Sensacja! Kaczyński się zdecydował? Już kiedyś to zrobił

2020-09-25 8:44 ZPL
Kaczyński w rządzie?! Taka FUCHA na niego czeka. Sensacyjne doniesienia
Autor: Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Niemal przesądzone jest, że rząd Zjednoczonej Prawicy przetrwa kryzys. Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński dogadał się ze Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem, i już w przyszłym tygodniu liderzy podpiszą nową umowę koalicyjną. Przy okazji okazało się, że prezes PiS prawdopodobnie podjął ważną decyzję dotyczącą zmian w rządzie.

To już niemal przesądzone - w przyszłym tygodniu politycy Zjednoczonej Prawicy podpiszą nową umowę koalicyjną. I zażegnają kryzys spowodowany brakiem dyscypliny podczas głosowania nad nowelizacją ustawy o ochronie praw zwierząt. Z nieoficjalnych informacji wynika, że konflikt udało się zażegnać. Najciekawsze jest jednak to, że do rządu ma wejść Jarosław Kaczyński, który już kiedyś był premierem. Teraz jego rola ma być jednak inna. - Prezes PiS ma zostać wicepremierem i stanąć na czele Komitetu Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej. Do tego konieczna będzie jednak nowelizacja ustawy od działach. Sejm zbiera się na początku października, więc nowe prawo może zacząć obowiązywać nawet od listopada – jeżeli Senat wykorzysta 30 dni na rozpatrzenie noweli - czytamy na portalu 300polityka.pl.

Wszystko wskazuje na to, że Zbigniew Ziobro pozostanie ministrem sprawiedliwości. Do rządu ma również wrócić Jarosław Gowin, szef Porozumienia. Na razie nie wiadomo jednak, którym resortem miałby pokierować. 

Tak zmieniał się Jarosław Kaczyński

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze