SENSACYJNY sondaż! Kaczyński złapie się za głowę...

2020-08-12 10:48 Jot
Jarosław Kaczyński -2019
Autor: Piotr Grzybowski/ Super Express Jarosław Kaczyński -2019

Nie tego spodziewał się z pewnością Jarosław Kaczyński. Oto najnowszy sondaż przeprowadzony dla Dziennika Gazety Prawnej i stacji RMF wskazuje jasno, że prezes PiS nie może w pełni wyluzować w tym wakacyjnym czasie. Dlaczego? Bo niecałe 44 proc. osób uważa, że Zjednoczona Prawic nie przetrwa do końca kadencji! Mało tego, w przetrwania koalicji spodziewa się mniej wyborców PiS niż Koalicji Obywatelskiej.

Zjednoczona Prawica z PiS na czele, rządzi nieprzerwanie od pięciu lat. Jednak, nawet w najlepiej działającej koalicji, czasem pojawiają się zgrzyty. Co więcej, wiadomo, że Polskę czeka rekonstrukcja rządu, o czym mówił sam Jarosław Kaczyński. A to oznacza roszady, które mogą wprowadzić zamęt wśród członków Zjednoczonej Prawicy. Na zlecenie Dziennika Gazety Prawna i RMF pracownia  United Surveys przeprowadziła badania, by sprawdzić ilu Polaków uważa, że Zjednoczona Prawica przetrwa do końca kadencji. Okazuje się, że uważa tak tylko 43,6 proc. badanych, a przeciwnego zdanie jest 33,7 proc. osób. Mało tego, sprawdzono, jak na trwałość koalicji patrzą wyborcy konkretnych partii. 

ZOBACZ: BAJECZNE wakacje Wałęsów! Były prezydent w KOSMICZNEJ maszynie, jego syn… [WIDEO]

Michał Kamiński - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Co się okazało? Choćby to, że więcej osób popierających Koalicję Obywatelską przewiduje, że Zjednoczona Prawica przetrwa niż wyborców PiS. Stawia na to aż 60 proc. zwolenników KO, a jedynie 48 proc. głosujących na PiS. Marcin Duma z pracowni United Surveys skomentował sondaże tak: - Jak się patrzy z bliska, widać więcej szczegółów. Wyborcy KO patrzą na obóz PiS z daleka, dlatego dla nich ZP to jednolity twór. Wyborcy PiS są bliżej, dostrzegają bujanie okrętem przez Zbigniewa Ziobrę czy Jarosława Gowina. Jedno jest pewne, Jarosław Kaczyński musi pilnie strzec, jak "bujany" jest okręt Zjednoczonej Prawicy. I pilnować, by wyborcy jego formacji jeszcze mocniej wierzyli w jej przetrwanie. Nawet teraz, w czasie wakacji, gdy inne okręty mogą zaprzątać głowę. 

CZYTAJ: TAJNY plan Kaczyńskiego. Szykuje się rewolucja?! Tego jeszcze nie było

Najnowsze