Siostrzeniec Morawieckiego przykuł się do gmachu Czarnka! Co się dzieje?!

2021-07-26 9:51
Franek Broda, Przemysław Czarnek
Autor: Jakub Kaminski/East News, TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS Siostrzeniec Morawieckiego przykuł się do gmachu Czarnka! Co się dzieje?!

Franek Broda, prywatnie siostrzeniec premiera Morawieckiego, przykuł się do gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Aktywiści LGBT chcą w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminowania mniejszości seksualnych. - Przepraszamy za utrudnienia, mamy Ministra Czarnka do obalenia - napisał na Facebooku Franek Broda i wrzucił zdjęcie z akcji protestacyjnej.

- Przepraszamy za utrudnienia, mamy Ministra Czarnka do obalenia. Ministerstwo Edukacji i Nauki. Godzina 8:00. Trójka nastolatków blokuje wejście do budynku, przypinając się do niego. Jesteśmy tutaj wraz z Laura Kwoczała i Wiktoria Magnuszewska. Dlaczego? Bo nie zgadzamy się na dalszą propagandę nienawiści i deformowania polskiej edukacji. Nie pozwolimy partii rządzącej szczuć na Obywatelki i Obywateli! - napisał na Facebooku Franek Broda, siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego. Aktywista przypiął się do gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki razem z dwiema dziewczynami. Wszyscy przygotowali kartony z napisami: "Macie krew na rękach", "Ugruntuj swoje cnoty" oraz "Zabronili kochać, wolno się bać" - czytamy. Jak relacjonuje "Gazeta Wyborcza", na miejscu pojawiło się kilkunastu funkcjonariuszy. Na razie nie podejmują oni interwencji, tylko obserwują sytuację. 

NIE PRZEGAP: Czarnek jasno powiedział, co czeka dzieci we wrześniu. Wrócą tylko zaszczepieni?

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Czarnek cofa polską szkołę do PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE