SKANDALICZNE słowa Anny Marii Żukowskiej. Posłanka Lewicy znów szokuje

2020-01-19 21:00 BEKA
Anna Maria Żukowska: pies Moniki Jaruzelskiej chciał zgwałcić mojego pieska
Autor: Piotr Molecki/East News Anna Maria Żukowska: pies Moniki Jaruzelskiej chciał zgwałcić mojego pieska

Czegoś takiego chyba nikt się nie spodziewał. Okazuje się jednak, że dla Anny Marii Żukowskiej nie ma rzeczy niemożliwych. Posłanka SLD w zaskakujący i oburzający sposób zareagowała na informację o śmierci sędziego Trybunału Konstytucyjnego, Grzegorza Jędrejka, który zmarł w niedzielę przed południem.

Jędrejek był sędzią wybranym przez większość sejmową w lutym 2017 r. W kwietniu zeszłego roku zajął miejsce Wojciecha Hermelińskiego w składzie Państwowej Komisji Wyborczej. I w chwili gdy rodzina i przyjaciele opłakują jego śmierć Żukowska pozwala sobie na niewybredne żarty. „To wygląda na klątwę dublera” - napisała na Twitterze. Na posłankę od razu spadła fala krytyki. „Jest pani podła”, „Człowiek umarł. W takich chwilach się milczy, albo pisze kondolencje”, „Niewiarygodny poziom chamstwa...” - to tylko niektóre komentarze do niefortunnych słów posłanki SLD.

Przypomnijmy, że sędziami-dublerami nazywani są przez polityków opozycji sędziowie nieuprawnieni według nich do orzekania w TK z powodu wad proceduralnych, do których miało dojść w trakcie ich wyboru. Zwrot ten używany jest także w publicystyce prawniczej.

Najnowsze