Smutna wiadomość. Nie żyje ważna postać dla polskiego Sejmu

2021-12-01 10:04
SEJM
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI/Super Express

Przykra informacja obiegła rankiem media. Nie żyje ważna dla polskiego Sejmu postać – Elżbieta Wanda Kubicka. Przez lata była pracownicą Biblioteki Sejmowej. Jej odejście pogrążyło w smutku nie tylko przyjaciół i najbliższych, ale też kolegów i koleżanki z pracy.

Choć Sejm kojarzy się głównie z politykami i awanturami na sali plenarnej, za sprawne funkcjonowanie tej instytucji odpowiada wiele osób, których najczęściej nie da się zobaczyć w relacjach z posiedzeń czy w serwisach informacyjnych. Mało kto wie, że Sejm ma także własną bibliotekę, z której każdy może skorzystać. Bogate zbiory, muzealia, archiwum czy obszerne zasoby cyfrowe mogą być nie tylko ogromną pomocą dla posłów, ale też wszystkich, którzy poszukują informacji na własną rękę. Właśnie tam przez lata pracowała Elżbieta Wanda Kubicka, bibliotekarka. Niestety, 1 grudnia 2021 roku przekazano wiadomość o jej śmierci. „Była dla nas Koleżanką i Przyjaciółką i na zawsze zapamiętamy ją jako osobę dobrą, wrażliwą oraz serdeczną. Pogrążonej w żalu Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia” – czytamy w nekrologu zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej” przez dyrekcję i pracowników Biblioteki Sejmowej.

Sprawdź: Poseł PiS stracił żonę przez COVID: „Ucałowałem ją. Okazało się, że ostatni raz”. Jego słowa wyciskają łzy

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak Jarosław Kaczyński modlił się za Ojczyznę.

Sonda
Byłeś kiedyś w Bibliotece Sejmowej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE