Spychalski: Prezydent jest gotowy do debaty z kontrakandydatami przed I turą [SEDNO SPRAWY]

2020-02-26 15:40 tw
Błażej Spychalski
Autor: Screen

Rzecznik Prezydenta zapewniał w Radiu Plus, że Andrzej Dudy jest gotowy na dyskusję z kontrkandydatami jeszcze przed I turą wyborów.

„Pan Prezydent nie ma żadnego problemu z tym żeby rozmawiać, żeby debatować o programach. Nie tak dawno Pani Marszałek Małgorzata Kidawa Błońska powiedziała, że nie będzie debatowała, więc myślę, że problem co do debat jest zlokalizowany gdzie indziej (…) Zgodnie z prawem Telewizja Polska ma ustawowy obowiązek zorganizowania takiej debaty to jest myślę dość istotne. Pan Prezydent przez całe 5 lat prezydentury jest osobą otwartą, która ciągle prowadzi dialog i spotyka się z Polakami. W tym otartym modelu prezydentury rozmowa jest czymś normalnym, a nie czymś ekstra jak to miało miejsce za czasów Bronisława Komorowskiego”


Błażej Spychalski pytany o działania prezydenta związane z zagrożeniem koronawirusem mówi „Panu Prezydentowi najbardziej zależy na tym żeby zachować pewien spokój. Spokój i opanowanie. Apelujemy do przedstawicieli innych sił politycznych żeby nie podkręcać tego tematu, mówiąc kolokwialnie. To nieodpowiedzialne jeżeli ktoś próbuje wykorzystywać potencjalne zagrożenie koronawirusem w bieżącej działalności politycznej czy kampanii wyborczej. To pokazuje, że ci politycy w pewnym sensie nie dorośli do funkcji, które sprawują. Sytuacja jest opanowana, najważniejsze dla nas jest zachowanie spokoju. Tylko dzięki temu możemy w pełni normalnie nad tą sytuacją panować.”

Gość Sedna Sprawy mówił też o szefowej kampanii prezydenta Jolancie Turczynowicz Kieryłło „Dzisiaj jest frontalny atak, szczególnie jednego środowiska medialnego, na Panią Mecenas. Atak, który polega także na tym, że atakuje się jej najbliższą rodzinę. Takie rzeczy jakie pojawiają się w przestrzeni publicznej są brutalnym atakiem, w którym wykorzystuje się życie prywatne, to nie powinno mieć miejsca. To był dobry wybór, Pan Prezydent wybiera skład swojego sztabu”K.Łapiński: prezydent może zawetować rekompensatę dla TVP.

Najnowsze