Szokująca prawda o WIEKU Rafała Trzaskowskiego. Jest DUŻO STARSZY

2020-05-23 15:51 LIKP
PiS zbiera haki na Trzaskowskiego
Autor: AP PiS zbiera haki na Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Patrząc na kandydata Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, wiele osób myśli, że nie ma on nawet czterdziestu lat. Niektórzy zastanawiają się nawet, czy ukończył 35 lat, czyli tyle, ile minimalnie trzeba mieć, by móc ubiegać się o prezydenturę w Polsce. Prawda o wieku Rafała Trzaskowskiego jest jednak szokująca. Okazuje się, że jest on dużo starszy od swoich rywali w wyborach prezydenckich 2020.

Wybory prezydenckie 2020. Ile naprawdę lat ma Rafał Trzaskowski? Prezydent Warszawy nie tylko - zdaniem wielu obserwatorów polskiej sceny politycznej - młodo wygląda, lecz także z młodością generalnie się kojarzy. Okazuje się jednak, że ma on już niemal 50 lat (dokładnie 48). Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że Trzaskowski jest starszy od wszystkich najpoważniejszych rywali w wyborach prezydenckich 2020. Jego rówieśnikiem jest Andrzej Duda, ale obecny prezydent RP urodził się w maju, a Trzaskowski w lipcu. Znacznie młodsi od prezydenta Warszawy są Krzysztof Bosak (38 l.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (39 l.). Także mniej lat od Trzaskowskiego mają Szymon Hołownia i Robert Biedroń (po 44 l.). Wszystko wskazuje zatem na to, ze przyszły prezydent RP w momencie wyboru nie będzie miał jeszcze 50-tki.

ZOBACZ TAKŻE: Tak TRAGICZNIE jeszcze nie było. Duda może się KOMPLETNIE załamać. Co z nim teraz będzie?

Spośród wygranych w demokratycznych bezpośrednich wyborach prezydenckich w Polsce po 1989 roku najstarszy był Bronisław Komorowski (58 l. w momencie wyboru w 2010 roku), a najmłodszy Aleksander Kwaśniewski (41 l. w 1995 roku).

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Politycy od kuchni - Krzysztof Bosak

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze