Szymon Hołownia chciał wyłudzić pieniądze? Niewygodne "fakty" wyszły na jaw!

2021-06-17 19:14
Szymon Hołownia przemawia na Facebooku 24.05.2021
Autor: Szymon Hołownia/Facebook Szymon Hołownia przemawia na Facebooku 24.05.2021

Bycie politykiem nie jest proste. Przekonał się o tym Szymon Hołownia, który na niwie politycznej funkcjonuje krótki okres. Jednak dość intensywnie poznaje ciemne strony życia politycznego. Lider ruchu Polska 2050 właśnie został wplątany w akcję, która jest oszustwem. Hołownia postanowił przestrzec swoich sympatyków przed ewentualnym niebezpieczeństwem.

Szymon Hołownia za pośrednictwem Facebooka skierował odezwę do swoich obserwatorów. Temat wpisu Hołowni nie był niestety żartem. Hołownia zdradził bowiem, że nieznane osoby podszywają się pod nazwę jego ruchu i w ten sposób chcą wyłudzić pieniądze. Szymon Hołownia zaprzeczył jakoby miał z tym coś wspólnego. 

"W ostatnich tygodniach zgłaszaliście do mnie i do przedstawicieli ruchu Polska 2050 reklamy, w których rzekomo nakłaniam do inwestowania w rozmaite instrumenty finansowe. Jest to oczywiście nieprawda, a wspomniane reklamy są próbą wyłudzenia pieniędzy. Poniżej zamieszczam więc oświadczenie, w którym odnosimy się do tego oszustwa. OŚWIADECZENIE W ZWIĄZKU Z FAŁSZYWYMI REKLAMAMI WYKORZYSTUJĄCYMI WIZERUNEK SZYMONA HOŁOWNIOd kilku tygodni otrzymujemy od Was sygnały wskazujące na to, że ponownie wzmaga się proceder wykorzystywania wizerunku Szymona Hołowni do prowadzenia różnego rodzaju akcji promujących m.in. inwestycje w instrumenty finansowe wysokiego ryzyka (w tym w kryptowaluty). W tych reklamach wizerunek Szymona Hołowni zestawiany jest z informacją sugerującą, jakoby „Hołownia zarobił fortunę” na jakimś instrumencie finansowym. Wykorzystywane jest też często logo jednego z tytułów prasy ekonomicznej, aby dodatkowo wzmocnić wiarygodność przekazu. Te fałszywe reklamy nie mają niczego wspólnego z prawdą. Oświadczamy, że ani Szymon Hołownia ani Ruch Polska 2050 nie mają niczego wspólnego z tymi wprowadzającymi w błąd przekazami. W żadnym wypadku ani Szymon osobiście, ani inne osoby z naszego Ruchu, nie rekomendują żadnych inwestycji finansowych, w tym inwestycji w instrumenty finansowe (np. kryptowaluty), które są przedmiotem handlu prowadzonego przez bliżej nieznane, niezidentyfikowane firmy, pozostające poza nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Osoby lub firmy, które umieszczają takie treści w internecie, świadomie oszukują ich odbiorców. Sprawdziliśmy: takie „oferty promocyjne” są publikowane na serwerach umieszczonych poza Polską, które pojawiają się i szybko znikają z sieci. Walka z tym procederem przypomina walkę z wiatrakami. Nie ustaniemy jednak w próbach przeciwdziałania tej nielegalnej działalności i po raz kolejny deklarujemy pełną współpracę w tej sprawie z polskimi organami ścigania.Szanowni Państwo, nie wierzcie takim informacjom, nie klikajcie w linki zamieszczone w informacjach „okraszonych” podobizną Szymona Hołowni. Te reklamy umieszczają w sieci przestępcy, którzy omijając polskie prawo, próbują okraść Was z pieniędzy. Korzystajcie też z uprawnień, jakie macie jako konsumenci usług oferowanych w Internecie i zgłaszajcie takie podejrzane reklamy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zwracamy uwagę, że ani Szymon Hołownia, ani Ruch Polska 2050 nie ponoszą żadnej odpowiedzialności z tytułu decyzji inwestycyjnych podejmowanych na podstawie takich fałszywych informacji" - napisał w długim poście Szymon Hołownia. 

Super Raport 17.06 (Goście: Marcin Horała - wiceminister infrastruktury, PiS oraz prof. Ewa Marciniak - politolog, UW) Sedno Sprawy: Cezary Tomczyk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE