Tak mieszka Bartoszewski. Harfa w cenie LUKSUSOWEGO samochodu [POLITYCY OD KUCHNI]

2019-11-29 19:00 LIKP, KS
Władysław Teofil Bartoszewski
Autor: Paweł Dąbrowski Władysław Teofil Bartoszewski

Władysław Teofil Bartoszewski, syn legendarnego działacza Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnika powstania warszawskiego i więźnia Auschwitz, zaprosił do domu dziennikarzy "Super Expressu" Kamila Szewczyka i Piotra Lekszyckiego. W programie "Politycy od kuchni" poseł PSL pokazał nam dom, który wynajmuje od lat na warszawskim Żoliborzu. Wnętrze jest naprawdę bardzo oryginalne, a w centrum salonu stoi wielka harfa!

Po wejściu do profesora gości od progu witają dwa sympatyczne duże pudle. W salonie żoliborskiego domu, w którym mieszka Władysław Teofil Bartoszewski z żoną i dwiema nastoletnimi córkami, w oczy rzuca się wielka harfa. Dziś mało kto gra na takim instrumencie. Nic dziwnego, bo kosztuje on około 90 tysięcy złotych! Za taką kwotę można sobie kupić całkiem luksusowy nowy samochód.

ZOBACZ PROGRAM "POLITYCY OD KUCHNI" Z WŁADYSŁAWEM BARTOSZEWSKIM

Obie córki Bartoszewskiego są bardzo umuzykalnione. W domu profesora jest zatem bardzo głośno i wesoło. Samemu Bartoszewskiemu jednak raczej słoń nadepnął na ucho. - Ja się do harfy nie dotykam - śmieje się w programie "Politycy od kuchni". - Córka się dotyka, druga też się dotyka, gra na skrzypcach, ale na harfie też umie - dodaje z dumą. Zamiłowanie do muzyki rodzi też jednak rodzinne konflikty.  Głównie przez także znajdujące się w domu profesora pianino. - Czasami córki kłócą się o to, którą będzie grała. Jest kolejka - mówi Bartoszewski.

ZOBACZ TAKŻE: Zobacz, jak mieszka Tomasz Grodzki, marszałek Senatu. Szokujące wnętrza [POLITYCY OD KUCHNI]

Polityk pokazał nam także mnóstwo pamiątkowych zdjęć ze swoim ojcem. W jego domu cały czas czuć obecność słynnego taty.

Najnowsze