Tata prezydenta prof. Jan Duda startuje do Senatu. Nie zgadniesz, dlaczego się zdecydował

2019-08-19 6:44
Jan Duda. Ojciec prezydenta idzie do sejmu.
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Jan Duda. Ojciec prezydenta idzie do sejmu.

PiS ogłosił, że jednym z kandydatów partii w wyborach do Senatu będzie prof. Jan Tadeusz Duda (70 l.), tata prezydenta. W rozmowie z „Super Expressem” ojciec Andrzeja Dudy (47 l.) ujawnia, dlaczego zdecydował się wystartować: – Przechodzę na emeryturę z Akademii Górniczo-Hutniczej – zdradził nam profesor. – Będę miał więcej czasu, jeden etat mi się zwalnia – dodaje. Jak mówi, w poprzednich wyborach parlamentarnych odrzucił propozycję partii.

Tata prezydenta jest bardzo zajętym człowiekiem. Nie dość, że już po raz drugi uzyskał mandat radnego w sejmiku województwa małopolskiego z poparciem sięgającym ponad 56,7 tys. głosów to jeszcze jest aktywnym naukowcem! Zasiada w radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także zatrudniają go dwie uczelnie: krakowska AGH oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Od jesiennych wyborów wszystko ma się zmienić.

„Super Expressowi” Duda senior wyznaje, że rezygnuje z etatu w Krakowie i przechodzi na emeryturę. Odpoczynek od pracy na uczelni to nie jedyne, co przesądziło o starcie w okręgu nr 33 w woj. małopolskim. Profesor nie ukrywa, że o swojej decyzji rozmawiał z prezydentem. – Syn uważa, że jestem samodzielnym człowiekiem, nie próbował na mnie wpływać – ujawnia. – Na pewno moja decyzja jest także efektem naszych dyskusji – dodaje.

Jeśli Jan Duda uzyska mandat senatora, przy Wiejskiej zamierza się zająć m.in. edukacją wczesnoszkolną, innowacyjnością czy polityką społeczną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE