Tata prezydenta prof. Jan Duda startuje do Senatu. Nie zgadniesz, dlaczego się zdecydował

2019-08-19 6:44 Jakub Szczepański
Jan Duda. Ojciec prezydenta idzie do sejmu.
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Jan Duda. Ojciec prezydenta idzie do sejmu.

PiS ogłosił, że jednym z kandydatów partii w wyborach do Senatu będzie prof. Jan Tadeusz Duda (70 l.), tata prezydenta. W rozmowie z „Super Expressem” ojciec Andrzeja Dudy (47 l.) ujawnia, dlaczego zdecydował się wystartować: – Przechodzę na emeryturę z Akademii Górniczo-Hutniczej – zdradził nam profesor. – Będę miał więcej czasu, jeden etat mi się zwalnia – dodaje. Jak mówi, w poprzednich wyborach parlamentarnych odrzucił propozycję partii.

Tata prezydenta jest bardzo zajętym człowiekiem. Nie dość, że już po raz drugi uzyskał mandat radnego w sejmiku województwa małopolskiego z poparciem sięgającym ponad 56,7 tys. głosów to jeszcze jest aktywnym naukowcem! Zasiada w radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także zatrudniają go dwie uczelnie: krakowska AGH oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Od jesiennych wyborów wszystko ma się zmienić.

„Super Expressowi” Duda senior wyznaje, że rezygnuje z etatu w Krakowie i przechodzi na emeryturę. Odpoczynek od pracy na uczelni to nie jedyne, co przesądziło o starcie w okręgu nr 33 w woj. małopolskim. Profesor nie ukrywa, że o swojej decyzji rozmawiał z prezydentem. – Syn uważa, że jestem samodzielnym człowiekiem, nie próbował na mnie wpływać – ujawnia. – Na pewno moja decyzja jest także efektem naszych dyskusji – dodaje.

Jeśli Jan Duda uzyska mandat senatora, przy Wiejskiej zamierza się zająć m.in. edukacją wczesnoszkolną, innowacyjnością czy polityką społeczną.

Najnowsze