To chyba KONIEC! Kaczyński poniósł SROMOTNĄ KLĘSKĘ we własnej partii?!

2020-10-27 9:09 likp
Jarosław Kaczyński. Izolacja, potem kościół
Autor: PAPS Jarosław Kaczyński. Izolacja, potem kościół

Ta sprawa była dla Jarosława Kaczyńskiego absolutnie priorytetowa. Prezes PiS osobiście bardzo mocno zaangażował się w tzw. Piątkę dla zwierząt, zwaną także "Piątką Kaczyńskiego". Niespodziewanie jednak przeciwko pomysłom szefa zbuntowało się wielu polityków PiS. Wygląda na to, że Kaczyński poniósł sromotną klęskę we własnej partii. To chyba koniec czasów, gdy prezes był w PiS niemal jak Bóg. Doniesienia senatora Jana Marii Jackowskiego jasno pokazują, że pozycja Kaczyńskiego zdecydowanie osłabła.

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński zrobił ogromny krok wstecz. Prezes PiS chyba nie miał wielkiego wyboru, bo opór w PiS przeciwko tzw. Piątce Kaczyńskiego był zbyt silny, by go utemperować. Pojawiły się nawet doniesienia o utworzeniu nowego - konkurencyjnego dla PiS - koła w Sejmie (CZYTAJ O TYM TUTAJ). Buntownicy ani myśleli o jakimś uginaniu się przed Kaczyńskim. -  Czy mam być karany za reprezentowanie swoich wyborców? A może powinienem być pokazywany jako wzór postawy posła? - mówił Interii poseł Lech Kołakowski. - Obecnie jestem posłem, na kolejnej liście może mnie nie być. Trudno, takie jest życie. Nie zamierzam się umartwiać - podkreśliła z kolei posłanka Teresa Hałas (TU PRZECZYTASZ WIĘCEJ O BUNCIE W PiS). Politycy partii rządzącej chętnie demonstrowali to, że nie boją się prezesa. Co na to Kaczyński? Ważne informacje w Radiu Wnet przekazał senator PiS Jana Maria Jackowski.

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest Marta Lempart? Lesbijka, która prowadzi firmę budowalną. Marta Lempart PRYWATNIE

W takiej sytuacji prezes PiS jeszcze nie był. Wygląda na to, że na jakiś czas musi się poddać! - Według mojej wiedzy ustawa tzw. 5 dla zwierząt, trafi do zamrażarki. Sejm nie zajmie się w ogóle poprawkami Senatu - zdradził senator PiS. Nieźle! 

Sedno Sprawy - Jan Maria Jackowski
Najnowsze