Ujawniono tajny plan Tuska. Tak chce pokonać PiS. Krystyna Pawłowicz w furii

2019-06-02 16:46 LB
Pawłowicz i Tusk
Autor: EAST NEWS Pawłowicz i Tusk

Wyciekł tajny plan reformy przygotowany przez ekspertów Platformy Obywatelskiej, który Donald Tusk ma ogłosić 4 czerwca. Wielka Polska Obywatelska to pomysł, dzięki któremu opozycja ma pociągnąć za sobą miliony Polaków i wygrać jesienne wybory parlamentarne. O nowym otwarciu PO dowiedziała się posłanka PIS i wpadła w furię. Pisze, że to skok na Polskę i kompromitacja. Czy to dobra wróżba dla opozycji?

We wtorek 4 czerwca będziemy obchodzić 30 - lecie pierwszych niekomunistycznych wyborów w Polsce. Centralnym punktem uroczystości będzie wiec z udziałem Donalda Tuska na Długim Targu w Gdańsku. Politycy opozycji od dawna przygotowywali się do tego wydarzenia. Ten dzień może być przełomem przed jesiennymi wyborami, w których Platforma chce się rozprawić z PIS. Eksperci PO przygotowali nowy program polityczny partii, który Donald Tusk ogłosi tego dnia podczas uroczystości w Gdańsku. Do tajnego planu Tuska dotarła redakcja WNET. Program pod nazwą „Wielka Polska Obywatelska” przewiduje przejęcie inicjatywy przez Platformę Obywatelską i zmianę wizerunku tej partii z proponującej „ciepłą wodę w kranie” na reformatorską. Jak PO chce to osiągnąć? Poprzez zmiany w Konstytucji. W grę wchodzić ma m.in. ograniczenie roli instytucji centralnych i poszerzenie uprawnień samorządów oraz sądów. Zlikwidowanych ma być dziewięć ministerstw, m.in. edukacji, nauki, gospodarki, rodziny, rolnictwa i sportu, a ich kompetencje mają przejąć marszałkowie województw. Program zakłada także wzmocnienie sądów na szczeblu wojewódzkim oraz roli zwykłego obywatela w kontaktach z państwem. Nowe otwarcie PO ma być skierowane do wahającego się i niezdecydowanego elektoratu. Eksperci liczą, że odmieniona twarz Platformy urzeknie wyborców sympatyzujących zarówno z lewicą, jak konserwatywnych. Nie wiadomo, z jakim przyjęciem wśród elektoratu spotka się nowa propozycja PO. Wiadomo, że tajny plan Tuska ma już jednego zdecydowanego wroga. Nie zostawiła na nim suchej nitki posłanka PIS Krystyna Pawłowicz. Musiała być bardzo wzburzona, pisząc na twitterze swój komentarz na gorąco, bo pomyliła daty.
- 4 IV w Gdańsku Tusk ogłosi nowy socjotechniczny plan na powrót do władzy. RP ma być rozbita na samodzielne województwa, odpis PIT na ich media i fundacje, sądy-„nadzór i kontrola”nad RP, znika władza centralna – pisze oburzona. I na koniec podsumowuje jednym słowem: kompromitacja! Jakby na jednym wpisie było mało, po chwili dodała następny.
- Pełną parą, antykonstytucyjnymi akcjami skok na PL i z łamaniem prawa i wszystkimi możliwymi obstrukcjami raz na zawsze- zlikwidować państwo polskie z jego tożsamością – tak podsumowuje tajny plan Tuska posłanka PIS.

QUIZ: Podróże polityków. Czy zgadniesz, ile nas kosztowały?

Modną odzież i dodatki najlepszych marek możesz mieć z rabatem. Zobacz na Guess kody promocyjne.

Najnowsze