Unieważnią WYBORY PARLAMENTARNE?! Sprawa jest POWAŻNA

2019-10-15 11:49
Grafika na fejsa - PILNE facebook
Autor: Super Express

Wybory 2019. Wydawało się, ze wszystko jest już jasne, że jest - kolokwialnie mówiąc - pozamiatane. Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory, zgarniając 235 mandatów poselskich. Nieoczekiwanie jednak nastąpił zwrot akcji.

Wybory 2019. To nie jest żadna teoria spiskowa. To się dzieje naprawdę! Działacze Konfederacji chcą wywrócić do góry nagami całe wybory. Zapowiedzieli skierowanie do Sądu Najwyższego protestu wyborczego. Będą wprost domagać się unieważnienia wyborów. Wszystko przez TVP. Według konfederatów, Telewizja Polska bezprawnie nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu. Dotyczył on opublikowania przedwyborczych sondaży. - W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniowali - zapowiedział stanowczo Robert Winnicki, który jest jednym z liderów Konfederacji.

O co dokładnie chodzi Winnickiemu i innym działaczom? - W ostatnią sobotę, w trakcie ciszy wyborczej, Telewizja Polska miała obowiązek opublikować przeprosiny, sprostowania i przede wszystkim opublikować 6 sondaży, dających przekroczenie progu wyborczego Konfederacji - wskazał radca prawny Michał Wawer z Konfederacji. - Telewizja Polska tego nie zrobiła, utrzymując swoich widzów, 3 miliony widzów "Wiadomości" Telewizji Polskiej w przekonaniu, że Konfederacja w bardzo dużym prawdopodobieństwem nie przekroczy progu wyborczego - argumentował.