UWAGA! Znowu trzeba będzie NOSIĆ MASECZKI. Powrót obostrzeń. Szumowski UJAWNIA

2020-07-07 6:10 Anna Chenevet
Łukasz Szumowski
Autor: Marcin Wziontek Łukasz Szumowski

Tematem epidemii koronawirusa jeszcze kilka tygodni temu żyła cała Polska. Dziś, po zniesieniu wielu obostrzeń, nie wszyscy pamiętają o trzymaniu dystansu czy noszeniu maseczek tam, gdzie to konieczne. Tymczasem minister zdrowia Łukasz Szumowski (48 l.) zapowiedział, że po wakacjach czeka nas „powrót do rozsądku”. Co to oznacza w praktyce? Wygląda na to, że znów będziemy musieli nosić maseczki!

Zgodnie z przepisami, obecnie nos i usta musimy osłaniać m.in. w urzędach, sklepach oraz tam, gdzie nie da utrzymać się dystansu między ludźmi. Maseczek nie musimy już mieć natomiast w lesie czy na ulicy. Ale to może się zmienić. - Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku – powiedział w Polsat News minister Szumowski. - Na jesieni może być wzrost zachorowań, bo będziemy mieć grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy, część z tego będzie Covidem – tłumaczył.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus na weselu na Podlasiu! 100 osób wylądowało na kwarantannie

Łączna liczba zakażonych sięga ponad 36 tys. Z kolei z danych policji wynika, że sypią się kary! Funkcjonariusze nałożyli 13 tys. mandatów za brak maseczek i wystawili 42 tys. pouczeń.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 6 VII (gość: Kaleta)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze