W PiS wpadną w FURIĘ. Pawłowicz ZDRADZIŁA nazwisko nowego ministra sportu?!

2019-12-02 18:15 CHA
Krystyna Pawłowicz
Autor: Paweł Dąbrowski Krystyna Pawłowicz

Obecnie formalnie na czele ministerstwa sportu stoi sam premier Mateusz Morawiecki. Wiadomo jednak, że to sytuacja tymczasowa. Kto będzie rządził tym resortem, PiS miało ujawnić w tym tygodniu. Wydaje się jednak, że Krystyna Pawłowicz wybiegła przed szereg. Była posłanka na swoim Twitterze podała konkretne nazwisko. Ups… Jeśli się nie myli, dawni koledzy z partii mogą mieć do niej nie lada pretensje.

- W tym tygodniu jednak zostanie powołana nowa minister sportu, które przejmie obowiązki po szefie rządu. Będzie to utytułowany sportowiec – powiedział w radiowej „Jedynce” Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. Od jakiegoś czasu mówi się, że nadzór nad tym resortem może objąć kobieta.

W medialnych spekulacjach przewijały się takie nazwiska Dagmary Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu, która ostatecznie propozycję odrzuciła, pływaczki Otylii Jędrzejczak, czy tyczkarki Moniki Pyrek.

Jeden z użytkowników Twittera żartobliwie zapytał, czy będzie to Jagna Marczułajtis-Walczak, obecna posłanka Koalicji Obywatelskiej. W odpowiedzi na to Pawłowicz odpisała „Agnieszka Radwańska?”. Czyżby tym samym zdradziła to, czego członkowie partii nie chcieli jeszcze ujawniać? Naszą „Isię” z pewnością można nazwać utytułowanym sportowcem. Była finalistką Wimbledonu i wiceliderką rankingu WTA. Jakiś czas temu tenisistka zakończyła karierę.

ZOBACZ TEŻ: Minister sportu już w tym tygodniu. Będzie nim... ZASKOCZENI?