W takiej BIEDZIE mieszka Piotr Ikonowicz, brat Magdy Gessler. Grzeje się piecykami! Poruszające ZDJĘCIA

2021-03-20 4:03
Tak mieszka Piotr Ikonowicz
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI Tak mieszka Piotr Ikonowicz

Piotr Ikonowicz, prywatnie brat Magdy Gessler, właśnie został ogłoszony kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich. O legendarnym społeczniku, a także byłym pośle i działaczu opozycji w PRL, nagle znowu stało się głośno. Piotr Ikonowicz z ubóstwem i ludzkimi dramatami obcuje na co dzień, pomagając potrzebującym. Mało kto wie jednak, że sam mieszka w biedzie na peryferiach Warszawy. Ikonowicz zaprosił dziennikarzy "Super Expressu" do swojego domu i w programie "Politycy od kuchni" opowiedział o tym, jak mu się tam żyje. Brat Magdy Gessler nie narzekał, mimo że nie ma nawet centralnego ogrzewania i musi grzać się piecykami. Zobaczcie poruszające zdjęcia i unikalne wideo z domu Piotra Ikonowicza.

Piotr Ikonowicz i Magda Gessler żyją ze sobą w dobrej komitywie, choć - jak w każdym rodzeństwie - zdarzają się między nimi jakieś nieporozumienia. Różnica pomiędzy bratem i siostrą jest taka, że słynna restauratorka forsy ma jak lody, a kandydat na RPO często ledwo wiąże koniec z końcem, i to mimo tego, że jest świetnie wykształcony i zna aż osiem języków obcych! Sensem życia Piotra Ikonowicza jest jednak pomaganie innym. Sam o dobra doczesne za bardzo nie dba. Widać to choćby po warunkach, w jakich mieszka. Tuż przed początkiem epidemii koronawirusa w Polsce, społecznik zaprosił dziennikarzy "SE": Piotra Lekszyckiego i Kamila Szewczyka do mieszkania, które wynajmuje. W takiej biedzie nie mieszka chyba żaden choćby troszeczkę znany polski polityk. A przecież brat Magdy Gessler to postać z politycznej górnej półki. Zobacz w naszej niesamowitej galerii, jak mieszka Piotr Ikonowicz. Wielkie zaskoczenie murowane! 

CZYTAJ TAKŻE: Sensacyjne fakty z młodości Daniela Obajtka! Jarosław Kaczyński pilnie musi się tego dowiedzieć!

Piotr Ikonowicz na obrzeżach Warszawy mieszka od trzech lat. - Wcześniej tu była ruina, a myśmy ją odnowili. Szukaliśmy mieszkania z niskim czynszem, bo większość czasu poświęcamy na działalność społeczną. I jak się nie biega za groszem, to trzeba szukać oszczędności. Płacimy 800 zł czynszu. Nie ma tu centralnego ogrzewania, grzejemy się trochę piecykami. Mamy też solidny piec! - zdradził w programie "Politycy od kuchni" kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich. 

ZOBACZ TAKŻE: Kto zastąpi Bodnara? Ikonowicz dla "SE": RPO ma walczyć o ludzi, a nie o władzę

Politycy od Kuchni Piotr Ikonowicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE