Watykan przeciwko PiS? Mocny artykuł ws. polskiej reformy sądownictwa

2018-07-21 19:10
Watykan
Autor: fotomontaż "SE"

W ostatnim numerze watykańskiej gazety „L’Osservatore Romano” opublikowano artykuł dotyczący proponowanej przez PiS reformie sądownictwa. Autor początkowo określa ją łagodnie mianem "kontrowersyjnej", po czym stwierdza, że oznacza ona "likwidację autonomii sądownictwa w naszym kraju". Partii Jarosława Kaczyńskiego dostaje się mocno m.in. w zdaniu, jakoby była ona "prawicowa, nacjonalistyczna oraz eurosceptyczna".

Jak poinformował gosc.pl, watykański dziennik w tekście podkreślił, że ostatnie działania przeprowadzono "pomimo protestów publicznych i apeli Brukseli". Zacytowano również wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który powiedział, że reforma „poważnie osłabi niezawisłość sędziów, likwidując jakąkolwiek jeszcze istniejącą niezależność sądownictwa”.

Tekst na swoim Twitterze skomentował Roman Giertych, który napisał:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE