Wierchuszka PiS na Wawelu. Uczcili pamięć Lecha Kaczyńskiego i udali się na tajną naradę [GALERIA]

2020-09-18 20:53 tw
Wierchuszka PiS na Wawelu
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Wierchuszka PiS na Wawelu

Polityczne trzęsienie ziemi w Warszawie i sypiąca się koalicja Zjednoczonej Prawicy przysparzają bólu głowy Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale nie powstrzymują od tradycyjnej wizyty na grobie brata. Razem z prezesem PiS udała się tam cała wierchuszka partii, która po wizycie na Wawelu udała się na tajną naradę ws. przyszłości rządu.

Jak każdego 18-ego dnia miesiąca Jarosław Kaczyński odwiedził Wawel, gdzie spoczywa jego brat i bratowa. Jak zawsze towarzyszyli mi najbliżsi współpracownicy.

Wśród nich nie mogło zabraknąć Joachima Brudzińskiego, Mariusza Błaszczak czy Ryszarda Czarneckiego. Na Wawelu zjawił się też szef TVP Jacek Kurski, a także rzecznik rządu Piotr Mueller oraz szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

W Krakowie mają też zapaść najważniejsze decyzje dotyczące koalicji rządowej. Po wizycie w krypcie katedry na Wawelu politycy PiS udali się na nieoficjalne spotkanie, by przedyskutować problemy, które w ostatnich dniach dotknęły obóz rządowy. Choć oficjalnie kierownictwo PiS zbierze się w poniedziałek, by omówić sytuację i zdecydować co dalej z niepokornymi koalicjantami, to właśnie w stolicy Małopolski w niezobowiązującej atmosferze, i jak mówił przed nieoficjalnym spotkaniem Ryszard Terlecki po prostu przy kolacji, najważniejsi ludzie Prawa i Sprawiedliwości będą dyskutować, o przyszłości m.in. Zbigniewa Ziobry, którego przez cały piątek obwiniali o problemy Zjednoczonej Prawicy.

Najnowsze