Wnuk Wałęsy odgrażał się: „Nie wiecie, kim jest mój dziadek”! Grozi mu 12 lat więzienia

2018-11-27 19:43
Dominik W.
Autor: Marcin Gadomski Dominik W.

Dominik W. chluby znanej rodzinie raczej nie przynosi. Przed gdańskim sądem trwa proces w sprawie wnuka Lecha Wałęsy, który oskarżony jest między innymi o pijacką jazdę, znieważenie funkcjonariuszy policji oraz przemoc wobec ochroniarza. Podczas dzisiejszej rozprawy, zeznawały pielęgniarki, które usiłowały pobrać mu krew po zatrzymaniu spowodowanym szaleńczym rajdem trójmiejskimi ulicami. Ich relacja jeży włos na głowie!

„Nie wiecie, kim jest mój dziadek” - miał się odgrażać Dominik W., miotając przy okazji wulgarnymi wyzwiskami. - Cały czas był pobudzony i agresywny – wspominała jedna z pielęgniarek, cytowana przez portal Niezależna. Wnuk byłego prezydenta nie dawał sobie pobrać krwi – miotał się, szarpał, wyrywał. W końcu obezwładniło go kilku funkcjonariuszy. Druga z pielęgniarek zeznawała, że potem W. nieco się uspokoił, „jedynie” wyzywał policjantów…

Wnuk 21-letni wnuk Wałęsy został zatrzymany i trafił na wspomnianą izbę przyjęć pod koniec lutego za jazdę pod wpływem procentów oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym. Wówczas to pijany (miał ponad 2 promile alkoholu) jeździł swoim golfem po trójmiejskich ulicach, często jednak zbaczając z jezdni, niemal taranując przechodniów. Gdy zatrzymał się pod jednym ze sklepów, interweniował ochroniarz. Krzepki młodzieniec miał stosować wobec niego przemoc.

- Wyszedłem ze sklepu, chciałem go zatrzymać, on odpalił silnik i próbował odjechać, uderzył w dwa zaparkowane samochody. Groził mi, wyzywał, szarpał się – wspominał ochroniarz przed sądem. Następnie wnuk legendy Solidarności, znieważył zatrzymujących go policjantów.

W sumie prokuratura postawiła mu aż pięć zarzutów, wśród nich "sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym". Grozi mu do 12 lat więzienia, a wyrok najprawdopodobniej zapadnie w lutym.

To nie koniec jego wybryków. Przed sądem toczy się proces, w którym Dominik W. odpowiada za naruszenie nietykalności cielesnej i ugodzenie nożem swojej byłej partnerki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE