Wstyd! Stanisław Dziwisz PRZYŁAPANY. Podczas gdy badają tuszowanie pedofilii, on pluska się w słonecznej Chorwacji [FOTO]

2021-07-03 9:18
Kardynał Stanisław Dziwisz
Autor: SUPER EXPRESS Kardynał Stanisław Dziwisz

Kardynał Stanisław Dziwisz jest oskarżany o liczne, bulwersujące nadużycia. Zarzuca się mu m. in. ochronę księży pedofili oraz korupcję gdy był papieskim sekretarzem Karola Wojtyły. Domniemane przestępstwa kardynała Dziwisza bada obecnie watykańska komisja kard. Angelo Bagnasco. A co na to Dziwisz? Jak się okazało, "kustosz pamięci o Janie Pawle II" wcale się nie zamartwia, ani nie komentuje sprawy. Zamiast tego pojechał do słonecznej Chorwacji popluskać się w Adriatyku. Zdjęcia obnażające zabawy w wodzie brzuchatych ludzi Kościoła opublikował "Fakt".

Dziwisz na wakacjach w Chorwacji. Tak dba o ofiary Kościoła

Pikantne zdjęcia z urlopu Dziwisza zamieszczono w sobotnim wydaniu tabloidu. Poniżej pokazujemy okładkę dzisiejszego Faktu. 

Okładka Fakt 3.06.2021 / RASP
Autor: Okładka "Fakt" 3.06.2021 / RASP

Afera Dziwisza. Skierowanie do prokuratury i śledztwo kard. Bagnasco

Przypomnijmy. W listopadzie TVN24 wyemitowało reportaż śledczy Marcina Gutowskiego na temat kard. Stanisława Dziwisza. Świadkowie watykańskich rządów Stanisława Dziwisza oraz jego późniejszej działalności w roli Metropolity Krakowskiego obwinili Dziwisza o zatuszowanie co najmniej sześciu afer pedofilskich, przyjmowanie kolosalnych łapówek oraz chronienie „swoich ludzi” przed jarzmem sprawiedliwości.

Oskarżenia zweryfikowała specjalna, Państwowa Komisja ds. Pedofilii i w marcu złożyła do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kard. Dziwisza. Tydzień temu opinia publiczna dowiedziała się, że do Polski przyjechała specjalna delegacja włoskiego kard. Angelo Bagnasco. O tym fakcie poinformował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. 

Jak poinformowało RMF FM, pytania zadane Isakowiczowi-Zaleskiemu dotyczyły głównie kardynała Stanisława Dziwisza. Ksiądz Isakowicz-Zaleski dodał, że komisja Bagnasco będzie badać nie tylko sprawę Dziwisza. Ksiądz dodał, że nie wiedział o niektórych kwestiach, które poruszył były przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch.

>>>Stanisław w Dziwisz tarapatach. Do prokuratury trafiło doniesienie ws. tuszowania pedofilii

>>>Tak mieszka kard. Stanisław Dziwisz. OKAZAŁA rezydencja [ZDJĘCIA]

Protest przed siedzibą kardynała Dziwisza w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE