PILNE! Znaleziono ciało Jana Lityńskiego

2021-02-27 13:22 dnr jot
Odnaleziono ciało Jana Lityńskiego
Autor: SUPER EXPRESS Odnaleziono ciało Jana Lityńskiego

Pilna wiadomość: odnalezione zostało ciało Jana Lityńskiego. Do wyłowienia ciała z rzeki doszło w sobotę. Przypomnijmy, że Jan Lityński, znany opozycjonista i działacz zginął w niedzielę 21 lutego. Mężczyzna wpadł do wody po tym, jak próbował ratować swojego psa. Od tamtej pory trwały poszukiwania.

To ciało Jana Lityńskiego zostało wyłowione przez nurków w sobotę. Informację o odnalezieniu zwłok potwierdził Super Expressowi, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP Maciej Rokus: - Ciało pana Lityńskiego zostało odnalezione. Wielki szacunek i podziw należy się każdej osobie zaangażowanej w poszukiwania. Gumy specjalistów, płetwonurkowie - to są bestie. Naprawdę do 3-4 w nocy będą robić aż nie odnajdą - i odnaleźli. Wielki szacunek tez dla analityków i osoby pomagające z PSP, przynoszących herbatę kawę ciepłe posiłki i wsparcie. Naprawdę wielki podziw. Ciało zostało wyłowione z wody około 200 metrów od miejsca tragicznego wypadku, czyli tam, gdzie Lityński wpadł do wody. Zostało ono znalezione dzięki specjalnemu sprzętowi. Wiadomości te potwierdził również w rozmowie z tvp.info mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP: - Ciało odnalazła w sobotę grupa specjalna płetwonurków RP. Znajdowało się 200 metrów od miejsca, w którym miał wpaść do wody. Było w trudno dostępnym miejscu na głębokości 5 metrów. Rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP potwierdził też, że policjanci zweryfikowali, iż wyłowione ciało należy do Lityńskiego. Na jego tożsamość wskazało charakterystyczne ubranie, które miał w chwili wypadku.

Jan Lityński nie żyje

Przypomnijmy, że do tragicznej śmierci Jana Lityńskiego, byłego polityka i legendy opozycji doszło nagle. Jan Lityński wybrał się w niedzielę na spacer nad Narew w okolicach Pułtuska, małżonkowie zabrali ze sobą psy. Niestety doszło do wypadku. Jedne z psów ześlizgnął się z wału nad rzeką i wpadł do wody. Na ratunek zwierzęciu rzucił się Jan Lityński. Mężczyzna zniknął pod wodą.

CZYTAJ>>>Żona Lityńskiego ujawniła, co wydarzyło się nad wodą. Jej słowa wyciskają łzy

Odnaleziono ciało Jana Lityńskiego
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze