Wybory kopertowe. Ziobro o relacjach z Morawieckim. Co za szczerość!

2021-06-11 10:32 zpl
Zbigniew Ziobro
Autor: Marcin Wziontek Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro na antenie Polsat News odniósł się do zawiadomienie NIK do prokuratury ws. wyborów kopertowych. - Mam trudne relacje z premierem Mateuszem Morawieckim, nie zawsze nam po drodze, ale w tym wypadku bronię go z głębokim przekonaniem, że postąpił słusznie, odpowiedzialnie, chronił kraj przed anarchią - stwierdził szef Solidarnej Polski.

Przypomnijmy - ze względu na epidemię koronawirusa - gdy obserwowaliśmy pierwszą falę, rząd stanął przed nie lada dylematem. Jak w bezpieczny sposób zorganizować wybory prezydenckie? Jeden z rozważanych scenariuszy - który wymyślił Jarosław Kaczyński - było przeprowadzenie tzw. wyborów kopertowych. W dużym skrócie miałoby to polegać na tym, że do skrzynki każdego obywatela trafi pakiet wyborczy, gdzie będzie się znajdować m.in. karta do głosowania. Ostatecznie jednak partie dogadały się między sobą i termin wyborów przesunięto. Wybory kopertowe, na które przeznaczono kilkadziesiąt milionów złotych, ostatecznie się nie odbyły, ale sprawą zainteresował się NIK. Urzędnicy złożyli zawiadomienia do prokuratury na najważniejszych polityków państwie. Dziś odniósł się do tego Zbigniew Ziobro.

- Mam trudne relacje z panem premierem Morawieckim, nie zawsze nam po drodze. Bardzo ostro spieraliśmy się, jeśli chodzi o sprawy UE i nie waham się krytycznie wypowiedzieć na temat działań pana premiera Morawieckiego wtedy, kiedy jest ku temu powód. Ale w tym wypadku bronę go z głębokim przekonaniem; postąpił słusznie, odpowiedzialnie, chronił kraj przed anarchią, do której chciała doprowadzić opozycja - przekonywał minister sprawiedliwości na antenie Polsat News.

Express Biedrzyckiej - Michał Woś: Ziobro nie chce być prezesem PiS
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze