Zbigniew Girzyński odchodzi z PiS! Sprawdź, kim jest poseł, który pozbawia Kaczyńskiego większości

2021-06-25 13:14
Zbigniew Girzyński odchodzi z PiS!
Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Zbigniew Girzyński odchodzi z PiS!

Zbigniew Girzyński odchodzi z PiS! Poseł poinformował o tym dziś podczas konferencji prasowej. Wraz z Girzyńskim klub PiS opuszczają posłowie: Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski. Tym samym Prawo i Sprawiedliwość i obóz Zjednoczonej Prawicy traci większość w Sejmie. Wprawdzie Jarosław Kaczyński podpisał umowę programową z Pawłem Kukizem i dopóki będzie realizował jej założenia, to może liczyć na głosy kukizowców, jednak to sytuacja daleka od komfortowej. Zbigniew Girzyński to popularny, ale i kontrowersyjny polityk. W styczniu został zawieszony w prawach członka PiS w związku ze szczepieniem przeciwko koronawirusowi poza kolejnością. Sprawdź, kim jest poseł, który pozbawia Kaczyńskiego większości w Sejmie.

Zbigniew Girzyński opuścił dziś PiS. Poseł zdecydował się na opuszczenie koalicji rządzącej, a tym samym pozbawił Jarosława Kaczyńskiego większości w Sejmie. Wraz z dwójką posłów: Małgorzatą Janowską i Arkadiuszem Czartoryskim zakłada koło Wybór Polska.

Nie przegap: PiS traci większość w Sejmie! Koszmar Kaczyńskiego, powstaje nowe koło RELACJA NA ŻYWO

Poseł Zbigniew Girzyński od stycznia był zawieszony w prawach członka partii za zaszczepienie przeciwko koronawirusowi poza kolejnością.

Nie przegap: Afera! Tak Girzyński mówił o szczepieniach na WUM. Sam zaszczepił się poza kolejką!

Girzyński tłumaczył wtedy, że zaszczepił się wraz z innymi chętnymi pracownikami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ponieważ został poinformowany przez rektorat o takiej możliwości. Jarosław Kaczyński nie posłuchał jednak tych tłumaczeń i zawiesił posła.

Zbigniew Girzyński, jak czytamy na stronie internetowej Sejmu, urodził się 17 marca 1973 r. w Sierpcu, jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, historyk, doktor habilitowany i wykładowca tej uczelni. W 2014 r. Zbigniew Girzyński brał udział w groźnej kolizji drogowej w Warszawie. Poseł był zakleszczony w samochodzie i musiał zostać wyciągnięty z niego przez strażaków.

Nie przegap: WYPADEK Giżyńskiego - ZDJĘCIA: Poseł PIS CUDEM uniknął śmierci! Strażacy wyjmowali Zbigniewa Girzyńskiego ze ZMIAŻDZONEGO auta

Były już poseł PiS z partią Jarosława Kaczyńskiego był związany od 2001 r. W latach 2002-2003 był szefem PiS w woj. kujawsko-pomorskim. W 2014 r., po aferze z kilometrówkami, poseł zrezygnował z członkostwa w PiS. W 2015 r. bezskutecznicze ubiegał się o mandat senatora. W 2019 r. wrócił do łask prezesa Kaczyńskiego i najpierw w maju próbował bezskutecznie zostać europosłem, a jesienią zyskał mandat posła.

Express Biedrzyckiej - Zbigniew Girzyński: Nigdy bym nie wziął do rządu tych koalicjantów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE