Stacja paliw jak przytulna kawiarenka

2021-09-28 0:00

Każdy z nas potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł choć na chwilę odizolować się od reszty świata, złapać oddech, zrelaksować się i zebrać siły do dalszej pracy. W codziennym zabieganiu niekiedy trudno o taki „luksus”, jednak okazuje się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jest takie miejsce, w którym warto się zatrzymać, niezależnie od celu podróży. Punkt na mapie, w którym możemy liczyć na najwyższej jakości obsługę i produkty. Miejsce ciepłe, przytulne, gościnne i przepełnione aromatem świeżo parzonej kawy. Mowa o stacjach Shell i nowym koncepcie kawiarniano-gastronomicznym – Shell Café.

Nie tylko paliwo

Na stacji zatrzymujemy się zwykle z powodu konieczności zatankowania, ale wielu kierowców kieruje się pragnieniem wypicia pysznej, aromatycznej kawy! Sieć stacji paliw Shell stale udowadnia, że zależy jej na zbudowaniu miejsca, w którym każdy z nas będzie mógł załatwić jak najwięcej spraw podczas jednej wizyty – zatankować paliwo, ugasić pragnienie, zaspokoić głód, zrobić niezbędne zakupy, w tym nabyć produkty do pielęgnacji samochodu, ale to nie wszystko! Na stacji Shell możemy także odebrać przesyłkę, nadać paczkę, a także skorzystać z prysznica czy pralniomatu! Przy okazji zrelaksujemy się przed dalszą podróżą przy kubku pobudzającej kawy, podczas gdy dzieci wesoło pobawią się w kąciku zabaw.

Gościnne wnętrza

– Od połowy sierpnia na 237 spośród 429 stacji paliw Shell w Polsce do dyspozycji gości są przytulne, komfortowe przestrzenie działające pod szyldem Shell Café. Nastrojowe wnętrza zachęcają do odpoczynku przy pysznej, aromatycznej kawie i chrupiących croissantach. Takie otoczenie sprzyja rozmowom z towarzyszami podróży, a gdy tych brak – nie trudno o nową znajomość. Dzięki serwowaniu najwyższej jakości mieszanek certyfikowanej kawy, przygotowywanej przez profesjonalnych baristów – każdy podróżny ma szansę poczuć się tu jak w ekskluzywnej kawiarni! – mówi Mikołaj Pawlak, starszy menedżer kategorii Shell Café w Shell Polska.

Kawowe preferencje gości

Preferencje dotyczące kawy wybieranej przez podróżnych na stacjach Shell różnią się w zależności od kraju. Niemieccy klienci Shella najchętniej wybierają kawę crema, Austriacy – cappuccino, a Francuzi lubują się w café latte. Mleczną kawę lubią także Włosi, jednak w ich kraju króluje espresso italiano. Tu wielu z nas może zastanawiać się, dlaczego do ciemnej palonej, intensywnej w smaku kawy podaje się… wodę?

Czy wiesz, że…

Espresso i woda to dobrana para. Istnieje prawdopodobieństwo, że początkowo do espresso podawano szklankę wody po to, by gość mógł się upewnić, czy woda użyta do zaparzenia kawy jest czysta i bezpieczna do picia (dawniej jakość wody w miastach pozostawiała wiele do życzenia). Z czasem zaczęto podawać wodę mineralną, która – jak twierdzą koneserzy kawy – neutralizuje smak w ustach i pobudza kubki smakowe przed pierwszym łykiem kawy. Szklanka wody może posłużyć też do zabicia nieprzyjemnego posmaku w przypadku nieudanego espresso.

„Szklanka wody neutralizuje smak w ustach, dzięki czemu kawa ma bardziej wyczuwalny aromat.”

Rozszerzona oferta gastronomiczna

Na stacjach Shell nie tylko napijemy się kawy ze świeżo zmielonych ziaren, ale też mamy szansę kupić swoją ulubioną mieszankę, by móc ją pić także w domowym zaciszu lub w biurze! W ofercie pojawiły się 2 autorskie mieszanki kaw certyfikowanych, opracowane przez światowych specjalistów i roastmasterów:

  • Espresso – ciemna palona, intensywnie korzenna kawa, która zachwyci koneserów american, jak i napojów mlecznych (80% arabica i 20% robusta);
  • Lungo – średnio palona, aromatyczna i smaczna kawa (100% arabica).

Warto dodać, że obie mieszanki powstają z surowców pozyskiwanych etycznie i są pakowane w sposób przyjazny środowisku. Oferta spożywcza została rozszerzona o kanapki marki własnej (w wersji wege i mięsnej) oraz croissanty. Z czasem będą też pojawiać się nowe opcje posiłków i napojów.

Sprawdź, jak się czujesz w kawiarnianej przestrzeni Shell Café – najlepiej z kubkiem pysznej kawy w dłoni! Być może i Ty znajdziesz w tym miejscu chwilę wytchnienia i odprężenia?

Od ziarenka do aromatycznej kawy
Autor: Materiały Promocyjne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE