Strzelanina w Monterey Park

i

Autor: AP/Jae C. Hong

Strzelanina w USA

Dziesięć ofiar strzelaniny w klubie! Otworzył ogień do imprezowiczów

2023-01-22 12:38

Koszmar w klubie nocnym! Do lokalu tanecznego, w którym bawiono się z okazji chińskiego Nowego Roku Księżycowego, wtargnął uzbrojony mężczyzna i otworzył ogień. Zginęło aż dziesięć osób. Do tragedii doszło w mieście Monterey Park na wschód od Los Angeles. W Polsce była wówczas godzina siódma rano, w Kalifornii - sobotni wieczór.

Wszedł do klubu i otworzył ogień. Zginęło dziesięć osób. Świętowali Chiński Nowy Rok Księżycowy

Beztroska zabawa skończyła się krwawą strzelaniną! W Polsce była wówczas godzina siódma rano w niedzielę, w Kalifornii - sobotni wieczór. W jednym z klubów tanecznych w mieście Monterey Park na wschód od Los Angeles trwała zabawa z okazji chińskiego Nowego Roku Księżycowego. Miał to być dwudniowy festiwal dla tysięcy imprezowiczów. W pewnym momencie do klubu przy 100 West Garvey Avenue wtargnął uzbrojony mężczyzna i otworzył ogień. Zginęło aż dziesięć osób, w tym najprawdopodobniej właściciel lokalu. Sprawca nie został jeszcze zatrzymany. Jak opowiadał dla "Los Angeles Times" właściciel sąsiedniego baru, przerażeni imprezowicze chronili się u niego i kazali zamknąć drzwi. Mówili, że strzelający mężczyzna ma przy sobie cały arsenał i strzela z długiej broni.

Chiński festiwal pod Los Angeles miejscem tragicznej strzelaniny. Sprawca nadal na wolności

Gdyby do strzelaniny doszło godzinę wcześniej, ofiar mogłoby być znacznie więcej. W ramach festiwalu bawiły się wtedy dziesiątki tysięcy mieszkańców okolic Los Angeles, wokół rozstawiono pełno stoisk z biżuterią i szaszłykami. Monterey Park to miasto, gdzie większość mieszkańców stanowią Azjaci, mieści się tam wiele marketów i restauracji chińskich.

Sonda
Czy kiedykolwiek ktoś mierzył do Ciebie z broni?

USA czy Chiny? Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa

Pytanie 1 z 10
W którym kraju mieszka więcej ludzi?
Prof. Legucka: Chiny nie odstąpią Rosji ani oficjalnie, ani w praktyce [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Nasi Partnerzy polecają