Imigranci planowali wielką ucieczkę. Wykopali 20-metrowy tunel. Polak zaangażowany

2021-05-11 17:48 mw
Australia
Autor: www.shutterstock.com

Prawie 20-metrowy tunel odkryto w zamkniętym ośrodku dla imigrantów Yongah Hill w australijskim stanie Australia Zachodnia w poniedziałek rano. Jak się okazało przebywający w ośrodku imigranci planowali ucieczkę nawet od 5 miesięcy. Personel ośrodka odkrył, że wydrążony tunel znajduje się ok. 3 metry pod powierzchnią ziemi, a średnica pozwala dorosłemu człowiekowi poruszać się w nim na czworaka. W sprawie zamieszany jest również nasz rodak.

W ośrodku Yongah Hill przebywało 315 mężczyzn, z czego 140 z nich ubiega się azyl, a pozostałych 175 jest obcokrajowcami, którym anulowano z różnych przyczyn wizy uprawniające do legalnego pobytu na ternie Australii np. po tym, jak popełniły one jakieś przestępstwo na terenie Australii.

PRZECZYTAJ Wojna i COVID-19. Nie ma czym SZCZEPIĆ SYRYJCZYKÓW

Według statystyk Australian Border Force, około 320 osób było przetrzymywanych w Yongah Hill na dzień 28 lutego 2021 r., a wiele osób ubiegających się o azyl to więźniowie bardzo długo przetrzymywani od ponad pięciu lat.

Nielegalni imigranci z Afganistanu zatrzymani w Katowicach. Przekroczyli granicę ukryci w ziemniakach

Personel ośrodka odkrył, że spod podłogi pokoju 6F w jednym z bloków mieszkalnych, pod dwoma wewnętrznymi ogrodzeniami, w odległości do pięciu metrów od zewnętrznego ogrodzenia, biegnie tunel na 20 metrów długości. Brytyjski dziennik „The Guardian”, cytując organizację podał, że tunel budowano „przez kilka miesięcy”, ale nie ustalono jeszcze, kto go wykopał lub czym. Wiadomo jedynie, że w pokoju, w którym go odkryto, mieszkał Polak.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze