Kaczynski trafił do szpitala. Lekarze walczą o jego życie. Co mu jest?

2022-01-19 11:27
Kaczynski trafił do szpitala. Lekarze walczą o jego życie
Autor: East News Kaczynski odsiaduje dożywocie

Ted Kaczynski (79 l.), terrorysta polskiego pochodzenia znany jako "Unabomber", po dziesięcioleciach spędzonych w więzieniu o zaostrzonym rygorze, ze względu na stan zdrowia został przeniesiony do Centrum Medycznego Butner w Amerykańskim Biurze Więziennym w Karolinie Północnej. Przestępca jest odpowiedzialny za podłożenie 16 bomb i śmierć 3 osób.

Theodore "Ted" Kaczynski, Amerykanin polskiego pochodzenia, od 1998 roku odsiadujący wyrok dożywocia w więzieniu o zaostrzonym rygorze ADX Florence w stanie Kolorado, został niedawno przeniesiony do federalnego centrum medycznego w Północnej Karolinie. Jak informuje "The Washington Post", rzeczniczka placówki, Kristie Breshears, nie chce zdradzić, z jakiego powodu 79-letni Kaczynski jest hospitalizowany, wiadomo jednak, że to medyczne więzienie specjalizuje się w leczeniu osadzonych z poważnymi problemami zdrowotnymi. Na terenie lecznicy funkcjonują m.in. oddziały onkologii i chirurgii, a także hospicjum. Kaczynski w ciągu siedemnastu lat szesnastokrotnie podkładał ładunki wybuchowe w różnych częściach kraju, zabijając w sumie trzy osoby i ciężko raniąc kilkadziesiąt. Przez FBI został nazwany "Unabomberem" (university and airlines bombings) ze względu na to, że pierwszymi z jego celów były uniwersytety i linie lotnicze. 

CZYTAJ TAKŻE: Atak Rosji na Ukrainę pewny? USA ma dowody, że Putin chce zająć Kijów i przejąć władzę

Zabójstwo w Koszalinie. Morderca ukrył ciało w szafie

Kaczynski jest absolwentem Harvardu z ponadprzeciętną inteligencją. Swoje ataki przeprowadzał między 1978 a 1995 rokiem, a były wymierzone głównie w naukowców. Można powiedzieć, że "Unabomber" prowadził swoistą krucjatę przeciwko nowoczesnym technologiom. Został schwytany dzięki pomocy brata, Davida Kaczynskiego. Został zatrzymany w 1996 roku w swojej niewielkiej, drewnianej chacie w Montanie. W 2017 roku Netflix zrobił o nim serial zatytułowany "ManHunt: Unabomber".

CZYTAJ TAKŻE: Kim jest Roberta Metsola? Najmłodsza szefowa Parlamentu Europejskiego w historii zmiażdżyła rywali

Sonda
Czy lubisz oglądać seriale?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE