Kolejne starcia z policją. Zgromadzili się mimo zakazu

2020-06-07 9:13 MaAl
zamieszki w USA
Autor: PAP

Zamieszki podczas protestów przeciwko policyjnej brutalności ogarniają już nie tylko Stany Zjednoczone. Do agresji doszło w Londynie, tuż obok rezydencji premiera przy Downing Street.

Protest ruchu Black Lives Matter miał miejsce w Londynie w dzielnicy Whitehall, niedaleko rezydencji premiera przy Downing Street. W trakcie wydarzenia doszło do incydentów, które w końcu przerodziły się w agresję. W stronę policji polecieć miały butelki i ciężkie przedmioty. Kiedy policja zaczęła interweniować doszło do zamieszek.

Protesty odbyły się nielegalnie. Obowiązujące w Wielkiej Brytanii zasady bezpieczeństwa, wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa, pozwalają na udział maksymalnie sześciu osób. W Whitehall zgromadziło się ich kilkaset. Łącznie we wszystkich brytyjskich protestach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób.

Tylko w Londynie doszło do incydentów. Pozostałe protesty - m.in. w Manchesterze, Cardiff, Glasgow, Leicester i Sheffield - przebiegły spokojnie. Kolejny protest zapowiedziano przed ambasadą USA.

Zamieszki w USA. Andrzej Fonfara: Będę nosił przy sobie BROŃ. Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze