Nord Stream

i

Autor: Wikipedia, CC, 2014, Fot. Pjotr Mahhonin Nord Stream

Koniec wycieku z Nord Stream 2! Duńczycy potwierdzają. Co z NS1?

2022-10-01 18:20

Duńczycy potwierdzają: z Nord Stream 2 w sobotnie popołudnie przestał wyciekać gaz. Przypomnijmy, że szacunkowo uszkodzone gazociągi miały odpowiadać za emisję około 14,6 mln ton ekwiwalentu CO2. Na ostateczne kalkulacje pewnie przyjdzie jeszcze czas.

Wybuchy przy Nord Stream 1 i Nord Stream 2 spowodowały uszkodzenie rurociągu i w efekcie niekontrolowany wyciek gazu. Z NS 2 - zlokalizowanego na południowy wschód od duńskiej wyspy Bornholm - w sobotnie popołudnie przestał już się uwalniać. Tak przynajmniej twierdzi Duńska Agencja Energii. O NS 1 informacji jednak nie przekazano (wcześniej oceniano, że gaz przestanie się uwalniać w niedzielę).

- Spółka Nord Stream 2 AG poinformowała Duńską Agencję Energii, że wydaje się, że w rurociągu NS2 A ciśnienie jest stabilne. Świadczy to zatem, że gaz przestał wyciekać - czytamy w komunikacie.

Polecamy: Wybuch przy Nord Stream 2 zaszkodzi Polsce? Mogło dojść do poważnego uszkodzenia

Przypomnijmy, że podwodne wybuchy przy sieci przesyłowej wywołały wiele niepokojów i domysłów. Wciąż nie ma jasności, kto za nie odpowiada. W tej sprawie ruszył już szereg śledztw.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają