Koronawirus na farmie szparagów. Kwarantanna robocza. Zakaz spotkań dla małżeństw

2021-05-11 19:06 mw
Szparagi
Autor: getty images 22 kcal/100 g. Zawierają aż 756 IU witaminy A i 24 mg wapnia w 100 g.

Na niemieckiej farmie szparagów należącej do Heinricha Thiermana w Kirchdorfie w Dolnej Saksonii wybuchło ognisko koronawirusa SARS-CoV-2. Sprawę opisuje dziennik „Die Welt”, który cytuje również pracujących na farmie Polaków. Wiadomo, że na farmie pracuje 1011 osób, z czego 412 to Polacy, wielu pracowników pochodzi także z Rumunii. Powiatowy urząd sanitarny nałożył na pracowników firmę kwarantannę pracowniczą.

Pracownicy farmy szparagów w Dolnej Saksonii Pracownicy zostali poddani tzw. "roboczej" kwarantannie, czyli nie mogą opuścić miejsca pracy. Sprawę opisuje dziennik „Die Welt”. Powodem kwarantanny ma być ognisko koronawirusa SARS-CoV-2, które wybuchło na farmie.

PRZECZYTAJ Czy mieszkańcy Pomorza Zachodniego są odporni na koronawirusa? Przebadano ponad 56 tysięcy osób

Wiadomo, że pracuje tam 1011 osób, z czego 412 to Polacy, wielu pracowników pochodzi także z Rumunii, jednak lokalne władze czy firma zatrudniająca pracowników farmy odmówiła podania informacji, ilu zakażonych trafiło do szpitala.

Jak gotować szparagi? Najważniejszy czas gotowania

Robocza kwarantanna oznacza zakaz opuszczania miejsca zakwaterowania. Zabroniona spotkań nawet małżeństwom, które pracują w różnych częściach zakładu. Wyjątkiem jest sama przestrzeń robocza. Dziennik opisuje, że kwater pilnują ochroniarze, bo pracownicy nie mogą wyjść nawet na zakupy. ”Jesteśmy jak niewolnicy. Naszą grupę pilnuje dwóch ochroniarzy i przewożą nas tylko z domu do pracy i z powrotem" - powiedziała dziennikowi „Die Welt” jedna z polskich pracowniczek farmy.

Według farmy sytuacja jest pod kontrolą, jednak pracownicy skarżą się na nieludzkie traktowanie. Według nich firma nie dotrzymała zasad sanitarnych, za późno zareagowała na pierwsze przypadki i nie informuje o przebiegu izolacji. Sprawę zaś obszernie opisał dziennikarz DW, który podaje, że zakażonych jest 130 osób.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze