Koronawirus. Ważne przesłanie papieża Franciszka

2020-03-26 10:36 zw
Papież Franciszek zakazuje zmiany płci
Autor: AP Papież Franciszek zakazuje zmiany płci

Wiadomo, że w czasach koronawirusa powinniśmy siedzieć w domu i izolować się od ludzi, zeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazy. A jak walczyć z nią we własnym wnętrzu? Papież Franciszek dał nam parę rad podczas odprawianej samotnie mszy, którą transmitował dla wiernych.

Jak walczyć z chińską zarazą we własnym wnętrzu? Papież Franciszek dał nam parę rad podczas odprawianej samotnie mszy, którą transmitował dla wiernych. "Nie uskarżajcie się na wszystko" - pouczył Ojciec Święty. Dodał, że użalanie się nad sobą jest w tej sytuacji złym zachowaniem. Lenistwo, apatia, smutek to "trucizna, mgła pokrywająca duszę i nie pozwalająca jej żyć" - móił papież.

Franciszek modlił się także za pracowników służby zdrowia, nazywając ich "heroicznym przykładem" zachowania w naszych czasach. "Grzech smutku jest korzeniem zła, to niemożność podjęcia decyzji w sprawie własnego życia, porównywanie się do innych, by użalać się nad sobą" - mówił papież. Na koniec błagał Boga o miłosierdzie w oblcizu pandemii.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.