Ksiądz bliski papieżowi zaprosił zakonnice do trójkąta. Chciał z nimi stworzyć Trójcę Świętą

i

Autor: vaticannews.va Ksiądz bliski papieżowi zaprosił zakonnice do trójkąta. Chciał z nimi stworzyć "Trójcę Świętą"

"Znęcał się nad 20 kobietami"

Ksiądz bliski papieżowi zmuszał zakonnice do seksu w trójkącie? Mówił o "Trójcy Świętej"

2022-12-21 9:14

Skandal w Watykanie. Znany jezuita ze Słowenii, mieszkający w Rzymie ksiądz Marko Ivan Rupnik (68 l.), został ekskomunikowany po tym, jak został oskarżony przez zakonnice o przemoc seksualną i psychiczną. Rupnik miał namawiać siostry do udziału w trójkącie, zmuszać je do seksu, a potem do milczenia. "Chciał z nami odtworzyć trójstronną relację między Bogiem, Jezusem i Duchem Świętym" - mówi jedna z nich.

Marko Ivan Rupnik to znany ksiądz z bliskiego otoczenia papieża Franciszka. Oprócz tego, że był kapłanem i teologiem, jest również artystą. Na początku grudnia media obiegły informacje na temat przestępstw seksualnych, jakich Rupnik miał się dopuszczać w latach 90. w klasztorze w Słowenii, którym wówczas kierował. Teraz wyciekły szczegóły tej szokującej sprawy. 68-letni dzisiaj Rupnik miał molestować w sumie ponad 20 kobiet. Podobno zmuszał je do uprawiania seksu, kazał im oglądać filmy pornograficzne, a po wszystkim zastraszał, by zachowały milczenie.

Słoweński ksiądz zmuszał do seksu zakonnice? "Chciał zrobić z nami Trójcę Świętą"

"Ksiądz Marko zaczął powoli wchodzić do mojego psychologicznego i duchowego świata, wykorzystując moją niepewność i kruchość oraz wykorzystując moją relację z Bogiem, aby popchnąć mnie do seksualnych doświadczeń z nim" - mówi dla włoskiej gazety "Domani" jedna z zakonnic, która oskarża księdza. Twierdzi też, że ​​Rupnik poprosił ją i inną zakonnicę o seks w trójkącie, aby "odtworzyć trójstronną relację między Bogiem, Jezusem i Duchem Świętym". Kobieta mówi, że o plugawych czynach księdza informowała wyżej postawionych duchownych od razu, jednak jej skargi "były ignorowane przez lata".

Ksiądz molestował 20 kobiet? Sprawa przedawniona

Pod koniec ubiegłego tygodnia Rupnik został ekskomunikowany. Poinformował o tym przełożony zakonu jezuitów, ksiądz Arturo Sosa Abascal. Przyznał, że karę wymierzyła Dykasteria Nauki Wiary, która analizowała postawione mu zarzuty. Z prawnego punktu widzenia jednak Rupnikowi prawdopodobnie nic nie grozi, bo sprawy się przedawniły. Sytuacji nie skomentował na razie papież Franciszek, który ponoć ma ze słoweńskim księdzem bliskie kontakty. 

Sonda
Czy księża powinni żyć w celibacie?
Zboczony ksiądz w rękach policji
Nasi Partnerzy polecają