Nie żyje Bill Gates II. Wzruszający wpis

2020-09-16 14:28 mw
7. Bill Gates
Autor: archiwum se.pl Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, w rankingu zajął 7 miejsce. Ten amerykański informatyk, przedsiębiorca i filantrop może pochwalić się majątkiem w wysokości 90 mld dolarów. Według tygodnika Time Gates należy do 100 ludzi, którzy najbardziej wpłynęli na losy świata w XX wieku oraz jednym z 100 najbardziej wpływowych ludzi w latach 2004, 2005 i 2006. Dwa lata temu, urzędujący wówczas prezydent USA, Barack Obama odznaczył Billa Gates'a i jego żonę Medalami Wolności.

Nestor rodu Gatesów zmarł w wieku 94 lat. Ojciec założyciela Microsoftu i technologicznej potęgi, William Gates II, odszedł w poniedziałek 14 września. Jak poinformowała rodzina Bill Gates Senior od dłuższego czasu podupadał na zdrowiu.

O śmierci ojca poinformował Bill Gates na swoim blogu „GatesNotes”. Bill Gates Senior od lat chorował na Alzheimera, a Gates opisał, że jego śmierć nie wprawiła w rodziny w szok. Wiedzieli, że umiera i traci życie. - Odejście mojego taty nie było niespodziewane – miał 94 lata, a jego zdrowie pogarszało się – więc wszyscy mieliśmy dużo czasu, aby zastanowić się, jakie mamy szczęście, że mieliśmy tego niesamowitego człowieka w naszym życiu przez tyle lat – napisał Bill Gates. 

William Gates II urodził się w 1925 roku. Służył w amerykańskiej armii, brał udział w II wojnie światowej. Dzięki ustawie zapewniającej wykształcenie wojennym weteranom poszedł na studia prawnicze. W 1950 roku zdobył tytuł doktora prawa, a kilkanaście lat później założył kancelarię prawną Shidler McBroom & Gates. Od 2000 roku był współprzewodniczącym w Bill and Melinda Gates Foundation. Przez lata odgrywał kluczową rolę w działalności filantropijnej syna. Funkcję tę pełnił aż do śmierci. 

Protest przed siedzibą PiS sfrustrowany tłum, okrzyki i transparenty

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze