Nie żyje Christine McVie, wokalistka kultowego zespołu. Jej utwory znajdziesz w najsłynniejszych filmach!

i

Autor: Charles Sykes/Invision/AP Nie żyje Christine McVie, wokalistka kultowego zespołu. Jej utwory znajdziesz w najsłynniejszych filmach!

Miała 79 lat

Nie żyje Christine McVie, wokalistka kultowego zespołu. To ona śpiewała "Little Lies"

2022-12-01 9:00

Ponad 120 milionów płyt - tyle w całej karierze sprzedał zespół Fleetwood Mac, nazywany najpopularniejszym zespołem na świecie. Piosenki tej kultowej grupy możecie kojarzyć między innymi ze ścieżek dźwiękowych do takich filmów, jak "Kasyno" czy "Jerry Maguire". W środę (30 listopada) zmarła wokalistka grupy i autorka tekstów, Christine McVie. Opłakuje ją cały świat!

"Nie ma słów, by opisać nasz smutek z powodu odejścia Christine McVie. Była naprawdę jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i utalentowana ponad miarę. Była najlepszym muzykiem, jakiego można mieć w swoim zespole i najlepszą przyjaciółką, jaką można mieć w życiu" - w tak niezwykły sposób 79-letnią McVie pożegnali jej koledzy z zespołu Fleetwood Mac, którego była częścią od lat 70. ubiegłego wieku. McVie była wokalistką, ale także klawiszowcem i autorką tekstów. To właśnie z nią grupa przeżyła swoje złote lata, to ona stworzyła takie hity, jak m.in. "You Make Loving Fun","Everywhere'' i "Don't Stop".

Christine McVie nie żyje. "Piękna istota i wyjątkowa artystka"

Gwiazda zmarła w wieku 79 lat. "Odeszła spokojnie w szpitalu, w środę, 30 listopada 2022 r., rano, po krótkiej chorobie. Była w otoczeniu najbliższych" - czytamy w oświadczeniu. Na razie przyczyna jej śmierci nie jest znana. "Uprzejmie prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w tym niezwykle bolesnym czasie. Chcielibyśmy, aby wszyscy zachowali Christine w swoich sercach i pamiętali życie niesamowitej istoty i szanowanego muzyka, którego kochali wszyscy".

Fleetwood Mac: miliony sprzedanych płyt

McVie urodziła się w Wielkiej Brytanii, potem jednak przeniosła się do USA. Występowała początkowo z zespołem bluesowym Chicken Shack, ale od 1970 była trwale związana z Fleetwood Mac, który zasłynął z częstych zmian w swym składzie. W latach 1975-1989 - najlepszym okresie w historii brytyjsko-amerykańskiego zespołu - Fleetwood Mac sprzedał miliony płyt. W latach 1968-1976 była żoną basisty Fleetwood Mac Johna McVie. 

Sonda
Jesteś fanką/fanem zespołu Fleetwood Mac?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany