Papież Franciszek się zaszczepił! Zrobi to też Benedykt XVI

2021-01-13 21:05 bl
Papież Franciszek
Autor: East News

Papież Franciszek został zaszczepiony przeciwko Covid-19 . Tak podały w środę media, wśród nich argentyński dziennik "La Nacion". Tego dnia w Watykanie, w punkcie medycznym, zorganizowanym w atrium Auli Pawła VI. rozpoczęła się kampania szczepień.

Wiadomości o szczepionce dla papieża nie potwierdził dotąd Watykan, jednak już wcześniej zapowiadano, że 84- letni Franciszek przyjmie szczepionkę. Zaszczepiony ma też zostać emerytowany papież Benedykt XVI, starszy od Franciszka o 9 lat We wtorek jego osobisty sekretarz abp Georg Gänswein poinformował, że Benedykt XVI zaszczepi się, "gdy tyko szczepionka będzie dostępna".

Koronawirus w Watykanie! Osobisty lekarz papieża Franciszka NIE ŻYJE

Zamiar przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19 zapowiedział w niedzielnej rozmowie z włoską stacją telewizyjną Canale 5. - Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić. To nie jest opcja do wyboru - to wybór etyczny, bo stawką jest nasze zdrowie, nasze życie, ale także życie innych" – powiedział w wywiadzie. Dodał, ze już się zapisał na szczepienie.

Franciszek stwierdził również, że nie wie, "dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna". Według Franciszka, pomimo że - "Istnieje samobójcze negowanie szczepień, którego nie potrafię wyjaśnić, ale dzisiaj trzeba przyjąć szczepionkę".

Cezary Pazura zachęca do szczepień
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze