Papież Franciszek się zaszczepił! Zrobi to też Benedykt XVI

2021-01-13 21:05 bl
Papież Franciszek
Autor: East News

Papież Franciszek został zaszczepiony przeciwko Covid-19 . Tak podały w środę media, wśród nich argentyński dziennik "La Nacion". Tego dnia w Watykanie, w punkcie medycznym, zorganizowanym w atrium Auli Pawła VI. rozpoczęła się kampania szczepień.

Wiadomości o szczepionce dla papieża nie potwierdził dotąd Watykan, jednak już wcześniej zapowiadano, że 84- letni Franciszek przyjmie szczepionkę. Zaszczepiony ma też zostać emerytowany papież Benedykt XVI, starszy od Franciszka o 9 lat We wtorek jego osobisty sekretarz abp Georg Gänswein poinformował, że Benedykt XVI zaszczepi się, "gdy tyko szczepionka będzie dostępna".

Koronawirus w Watykanie! Osobisty lekarz papieża Franciszka NIE ŻYJE

Zamiar przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19 zapowiedział w niedzielnej rozmowie z włoską stacją telewizyjną Canale 5. - Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić. To nie jest opcja do wyboru - to wybór etyczny, bo stawką jest nasze zdrowie, nasze życie, ale także życie innych" – powiedział w wywiadzie. Dodał, ze już się zapisał na szczepienie.

Franciszek stwierdził również, że nie wie, "dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna". Według Franciszka, pomimo że - "Istnieje samobójcze negowanie szczepień, którego nie potrafię wyjaśnić, ale dzisiaj trzeba przyjąć szczepionkę".

Cezary Pazura zachęca do szczepień
Najnowsze