Koronawirus w Watykanie! Osobisty lekarz papieża Franciszka NIE ŻYJE

2021-01-09 21:40 oprac. ag
Papież Franciszek
Autor: East News

Smutne wieści płyną z Watykanu. Zmarł osobisty lekarz papieża Franciszka. Doktor chorował na COVID-19. Fabrizio Soccorsi miał 78 lat. Osobistym lekarzem papieża Franciszka był od 2015 roku.

Smutne wieści płyną z Watykanu. W wieku 78 lat zmarł osobisty lekarz papieża Franciszka. Doktor walczył z koronawirusem.  Fabrizio Soccorsi urodził się w Rzymie w 1942 roku. Od 2015 roku był osobistym lekarzem papieża Franciszka. Zasiadał także w komisji lekarskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, która analizuje niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia przypadki uzdrowień, wybrane do procesów beatyfikacyjnych i kanonizacji. 

Włochy od początku pandemii odnotowują rekordową ilość zakażeń na koronawirusa. W pierwszej fali pandemii były jednym z państw, w których sytuacja była najgorsza. To właśnie do Włoch polecieli polscy lekarze, by zdobywać wiedzę na temat koronawirusa i walki z nim. Z pandemią cały świat walczy już niemal rok. W wielu krajach, w tym w Polsce, ruszają szczepienia na COVID-19. Do przyjęcia szczepionek zachęca sam papież Franciszek. Głowa Kościoła deklaruje, że przyjmie szczepionkę w przyszłym tygodniu. "Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, był kryzys z zachorowaniami na polio, a wiele dzieci pozostało sparaliżowanych z tego powodu i panowała desperacja, by się zaszczepić" - powiedział papież Franciszek.

Królowa Elżbieta II i jej książę Filip zostali zaszczepieni przeciw Covid-19

22 tony świeżych warzyw. Niezwykły prezent dla potrzebujących z Tarnowa
Najnowsze