Porwana w Niemczech Polka uwolniona we Francji. Spędziła ponad tydzień w rękach porywaczy

2019-06-12 9:11 PMar
Polizei
Autor: PxHere

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o uprowadzeniu na terenie Niemiec 47-letniej Polki, która pracowała tam jako pielęgniarka. Prokuratura w Stuttgarcie poinformowała we wtorek wieczorem, że kobieta została uwolniona, a jej porywacze aresztowani. Wszystko to stało się na terenie Francji. Co najważniejsze, stan zdrowia kobiety jest dobry.

Polska pielęgniarka została uprowadzona w poniedziałek, 3 czerwca, w miejscowości Aspach koło Stuttgartu.  Ok. godz. 13:30 wyszła ona z pracy, po czym została siłą zaciągnięta do kampera i wywieziona w kierunku Francji. O zdarzeniu poinformowali krewni osoby, którą opiekowała się Polka.

W ostatnich dniach porywacze i ich ofiara przemieszczali się na piechotę. Porzucony pojazd znaleziono koło Strasburga, w odosobnionym miejscu w lesie. Policja znalazła tam dowody wskazujące na zastosowanie przemocy.

Dzięki intensywnej współpracy policji niemieckiej i francuskiej udało się w końcu oswobodzić 47-latkę. Policja zatrzymała również porywaczy, czyli byłego partnera porwanej - 51-letniego Macieja I. (para ma razem dwójkę dzieci) oraz jego kolegę z pracy - 23-letniego Krzysztofa T.