Pożar w fabryce szczepionek. Pięć osób zginęło

2021-01-21 14:54 mw
TRAGICZNY pożar w Limanowej. W budynku znaleziono ludzkie zwłoki
Autor: fernandisco/cc0/pixabay Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Pięć osób zginęło w czwartek w wyniku wybuchu pożaru budynku największego na świecie ośrodka do produkcji szczepionek w zachodnich Indiach. Pożar wybuchł w zakładzie budowanym dla Serum Institute of India (SII). SII produkuje m.in. miliony dawek szczepionki opracowanej przez Oxford University i AstraZeneca.

Gigantyczna chmura szarego dymu, ewakuacja setek pracowników i pięć ofiar śmiertelnych. To bilans pożaru, który wybuchł w Serum Institute of India (SII) w miejscowości Pune w stanie Maharasztra. Lokalne media podały, że ratownicy odkryli pięć ciał w budowanym budynku instytutu po opanowaniu pożaru. „Jesteśmy głęboko zasmuceni i składamy najgłębsze kondolencje członkom rodziny zmarłych” - napisał na Twitterze Adar Poonawalla, dyrektor generalny firmy. Nieznane są jednak przyczyny pożaru. 

SII produkuje miliony dawek szczepionki opracowanej przez Oxford University i AstraZeneca dla Indii i wielu innych krajów o niskich i średnich dochodach. Firma przygotowuje się również do produkcji szczepionki opracowywanej przez amerykańską firmę Novavax Inc.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trump był politycznym nieporozumieniem
Najnowsze