Tatry słowackie: Turysta z Polski spadł w przepaść

i

Autor: pixabay.com

Makabryczne odkrycie

Tajemnicza śmierć w Tatrach! "Dwóch Polaków znalazło ciało"

2023-09-07 16:40

Straszne odkrycie w słowackich Tatrach! Dwóch polskich turystów w rejonie Żłobistego Szczytu natknęło się przypadkowo na zwłoki. O swoim odkryciu poinformowali pracowników Schroniska nad Popradzkim Stawem, a ci powiadomili ratowników górskich. We wtorek, 5 września na miejsce dramatu udała się Horská záchranná služba. Ratownicy ze Słowacji potwierdzają incydent na swoim Facebooku.

Tajemnicza tragedia w Tatrach. Dwóch turystów powiadomiło słowackich ratowników o odnalezieniu ciała

Smutne i tajemnicze znalezisko w słowackich Tatrach! Znaleziono tam ciało, lecz nie wiadomo, kim była zmarła osoba. Odkrycia dokonało dwóch polskich turystów, którzy byli na wycieczce w rejonie Żłobistego Szczytu. Zrobili zdjęcia, by udowodnić prawdziwość swojego zgłoszenia i opowiedzieli o makabrycznym znalezisku pracownikom Schroniska nad Popradzkim Stawem, ci zaś powiadomili ratowników górskich. We wtorek, 5 września na miejsce dramatu udała się Horská záchranná služba. Ratownicy ze Słowacji potwierdzają incydent na swoim Facebooku. "O interwencję techniczną zwróciła się załoga VZZS z Popradu, która z lądowiska dla śmigłowców w Starym Smokowcu przywiozła na pokład śmigłowca dwóch ratowników HZS. Ci z powietrza zlokalizowali miejsce i zostali następnie zrzuceni przy ciele za pomocą dźwigu pokładowego" - piszą ratownicy w mediach społecznościowych.

"Tożsamość nieznanej osoby, a także okoliczności wypadku będą przedmiotem dalszego dochodzenia" 

Ciało zostało przetransportowane z górskich ostępów na noszach przy pomocy śmigłowca ratunkowego. Trafiło do Starego Smokovca. Z komunikatu Horskiej záchrannej služby wynika, że nie wiadomo jeszcze, kim była osoba, której ciało znaleziono w rejonie Żłobistego Szczytu w słowackich Tatrach. "Po oględzinach i udokumentowaniu miejsca wypadku szczątki przewieziono do Starego Smokowca i przekazano członkom PZ. Tożsamość nieznanej osoby, a także okoliczności wypadku będą przedmiotem dalszego dochodzenia" - czytamy na Facebookowym profilu HZS.

Sonda
Wybierasz wakacje nad morzem czy w górach?

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
BIEDA w Zakopanem! Polacy KLNĄ na ceny, kanapki przywożą z domu | Komentery