Słowacja. Niedźwiedź zaatakował biegacza. 38-latek ma obrażenia głowy, rąk i nóg

i

Autor: Horska Zachranna Służba; Shutterstock Słowacja. Niedźwiedź zaatakował biegacza. 38-latek ma obrażenia głowy, rąk i nóg

Atak w górach!

Atak niedźwiedzia na mężczyznę! Biegał w górach. Straszne obrażenia 38-latka

2022-10-13 9:50

Horror podczas wycieczki w góry! Niedźwiedź zaatakował mężczyznę, który postanowił pobiegać w malowniczym rejonie słowackiej Luczańskiej Małej Fatry. Rozjuszone zwierzę aż trzykrotnie przypuściło atak na 38-latka. Mężczyzna cudem uszedł z życiem, ma liczne obrażenia! Jak się zachować podczas ataku niedźwiedzia? Jak go uniknąć?

Niedźwiedź zaatakował biegacza w górach na Słowacji. Mężczyzna ma liczne obrażenia. Zwierzę rzuciło się na niego trzykrotnie!

To mogło się skończyć tragedią! Na Słowacji doszło do groźnego ataku niedźwiedzia na człowieka. Wydarzyło się to w Luczańskiej Małej Fatrze, południowo-zachodniej części pasma górskiego Mała Fatra. 38-letni mężczyzna wybrał się tam na biegową wycieczkę górską. Niestety, jego trasa przecięła się z trasą pewnego niedźwiedzia... "Biegacz poruszał się po żółtym szlaku turystycznym. Niedźwiedź zaatakował go trzy razy. Za pierwszym razem zaatakował jego twarz i głowę, potem jeszcze dwa razy podszedł do leżącej osoby i ugryzł go w ręce, nogi i tułów" - informują ratownicy słowackiej Horskiej Zachrannej Służby na swojej stronie internetowej. Na szczęście 38-latek przeżył atak niedźwiedzia. Trafił do okolicznej wsi Valca, a stamtąd karetka pogotowia przetransportowała go do szpitala.

Atak niedźwiedzia na człowieka. Jak uniknąć ataku niedźwiedzia? Jak zachować się w razie spotkania z niedźwiedziem?

Ataki niedźwiedzi na ludzi są niezwykle rzadkie, jednak sporadycznie zdarzają się. Niedźwiedź nie traktuje człowieka jak zwierzyny łownej, nie poluje na niego specjalnie. Czemu w tym przypadku doszło do ataku? Prawdopodobnie niedźwiedź mógł zostać zaskoczony przez poruszającego się szybko biegacza, a bieg ofiary zachęcił zwierzę do ataku. Jak uniknąć ataku niedźwiedzia? Przede wszystkim idąc przez teren, na którym występują niedźwiedzie, musimy próbować "uprzedzić" te zwierzęta, że nadchodzimy, na przykład głośno rozmawiając, śpiewając, dzwoniąc dzwoneczkiem. Słysząc nas, niedźwiedź niemal na pewno sam zejdzie nam z drogi. Co robić, jeśli go zobaczymy? Nie podchodzimy, nie karmimy, nie zbliżamy się, by zrobić zdjęcie! Spokojnym, ale zdecydowanym krokiem odchodzimy w przeciwnym kierunku, nie patrząc zwierzęciu w oczy. Kiedy niedźwiedź jednak podejdzie do nas blisko, kładziemy się na brzuchu, chroniąc rękami i plecakiem głowę, kark i plecy. Udajemy martwego. Niedźwiedź powinien uznać, że nie stanowimy zagrożenia i odejść.

Sonda
Czy widziałeś kiedyś na własne oczy niedźwiedzia, ale nie w zoo ani w internecie?

Quiz tatrzański. Jak dobrze znasz polskie góry

Pytanie 1 z 10
Tatry są najwyższymi górami w łańcuchu:
Niedźwiedź gonił mężczyznę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany